Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 14 czerwiec 2021 11:17

50-lecie kapłaństwa Ks. Mikołaja Mroza

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Ksiądz prałat Mikołaj Mróz – proboszcz parafii św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie obchodzi 50-lecie kapłaństwa. Z tej okazji, w niedzielę, 13 czerwca, w nyskiej bazylice odbyła się uroczysta msza. Rok 2021 to dla ks. Mikołaja Mroza też rok szczególny, ponieważ ukończył 75 lat i obchodzi jubileusz 35-lecia kierowania nyską parafią...

Ks. Mikołaj Mróz jest drugim w powojennej historii Nysy proboszczem nyskiej bazyliki, po ks. prałacie Józefie Kądziołce.

50-lecie kapBaDstwa Ks. MikoBaja Mroza

Podczas uroczystej Mszy Świętej, przedstawiciele władz powiatu starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska, przedstawiciele władz Gminy, parafianie, a także zaproszeni na tę okazję goście, dziękowali za wieloletnią duszpasterską posługę, za wszelkie dobro jakie zadziało się poprzez ręce i posługę duchownego. Wyrazem uznania dla pracy ks. Proboszcza była z pewnością liczna obecność wiernych.

Z przemówień wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza Proboszcza Mikołaja Mroza i jego duszpasterskiej posługi.

 50-lecie kapBaDstwa ks. praBata MikoBaja Mroza

50-lecie kapBaDstwa ks. praBata MikoBaja Mroza

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech