Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 01 czerwiec 2021 13:23

Prezesi PKS-ów rozmawiali o problemach branży i wspólnych projektach

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Prezesi PKS-ów z: Stargardu Szczecińskiego, Leżajska, Słupska, Strzelec Opolskich, Kluczborka i Raciborza oraz kontrahenci w zakresie dostaw autobusów i systemów dynamicznej informacji pasażerskiej wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w PKS Nysa...

Wizyta była okazją do dyskusji na temat problemów branży i ewentualnych wspólnych przedsięwzięć. Prezesi pod przewodnictwem Beaty Juralewicz, prezes nyskiej spółki oraz Czesława Biłobrana, dyrektora ds. przewozów wymieniali także doświadczenia w związku ze swoją działalnością w czasach pandemicznych i powrocie do normalnego funkcjonowania.

Rozmawiali o problemach bran|y i wspólnych projektachPodczas spotkania podejmowane były również wątki związane z różnymi formami wsparcia dla branży, a także prognozami w zakresie działań strategicznych na poziomie regionalnym i krajowym.

Zaproszeni goście przy okazji wizyty zwiedzali bazę nyskiej spółki, w programie znalazła się również przejażdżka elektrycznym autobusem należącym do PKS Nysa, który na co dzień kursującym na powiatowych liniach.

Przypomnijmy, że jego "paliwo" jest darmowe, bo pochodzi z wybudowanej dzięki wsparciu Powiatu Nyskiego instalacji fotowoltaicznej.