Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 20 sierpień 2014 00:00

Powstaje ścieżka rowerowa przy ul. Powstańców Śląskich

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Rozpoczął się pierwszy etap budowy ścieżki rowerowej w ul. Powstańców Śląskich w Nysie. Wykonany zostanie odcinek od ronda przy ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Do końca września powinny zakończyć się prace....

 

Trwa budowa ścieżki rowerowej przy gminnej drodze w ul. Powstańców Śląskich w Nysie. Za kwotę 187 334 zł brutto wybudowany zostanie 219 metrowy odcinek od ronda przy ul. Mickiewicza do skrzyżowania z ul. Słowackiego. Wykonawcą robót jest lokalna firma z Nysy, POL-BUD. Ścieżka dla rowerzystów z betonu asfaltowego będzie miała szerokość 2,5 m, a chodnik szerokość 1,5 m z kostki betonowej, będą także zjazdy z betonu asfaltowego. Wzdłuż krawędzi jezdni przewidziano ściek przykrawężnikowy wykonany z kostki betonowej, w celu odwodnienia ul. Powstańców Śląskich. Docelowo po zrealizowaniu przez gminę II etapu ścieżka rowerowa w ulicy Powstańców Śląskich połączy istniejące ścieżki rowerowe w ulicy Mickiewicza i ulicy Rodziewiczówny ze ścieżkami rowerowymi w Parku Miejskim.

image

image

image

image

image

Warto przypomnieć, że w 2013r. gmina Nysa zrealizowała II etap budowy ścieżki rowerowej przez tzw. „Kaczy Dołek” (pomiędzy ul. Adama Mickiewicza a ul. Żwirki i Wigury). Była to kontynuacja prac na odcinku od ul. Kolejowej do ul. Mickiewicza rozpoczętych jw 2011 r. Koszt budowy ścieżek - I i II etap - wyniósł 280 tys. zł.

W 2011 r. wybudowana została także ścieżka pieszo-rowerowa przy powiatowej drodze w ulicy Orzeszkowej, współfinansowana przez gminę Nysa.

 

Gmina Nysa w 2014 roku na dotacje dla Powiatu Nyskiego zabezpieczyła 823 tys. zł na przebudowę chodników w: Domaszkowicach, Goświnowicach, Radzikowicach, Hajdukach Nyskich, Kępnicy, w Nysie w Alei Wojska Polskiego, budowę ciągu pieszo-rowerowego w ul. Rodziewiczówny oraz budowę kanalizacji deszczowej i oświetlenia w ul. Szopena w Nysie.

 

ścieżka w Al. Lompy - 2011r.

ścieżka przez „Kaczy Dołek” - 2013r.

ścieżka przy ul. Orzeszkowej - 2011r.

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)