Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 17 luty 2021 16:40

Dzień w Zakładzie Aktywności Zawodowej i Warsztatach Terapii Zajęciowej

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Odwiedziliśmy Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie  oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Głuchołazach. Zobaczcie ile tam się dzieje! Powiat nyski stawia na pomoc społeczną!...

Dzień w Zakładzie Aktywności Zawodowej i Warsztatach Terapii Zajęciowej 17-02-2021Data publikacji, 17-02-2021, agryglasAutor, agryglas, 2Ilość wyświetleń, 2 Odwiedziliśmy Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie  oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Głuchołazach. Zobaczcie ile tam się dzieje! Powiat nyski stawia na pomoc społeczną! Przypomnijmy: Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie to piąty, a jednocześnie najmłodszy ZAZ na Opolszczyźnie. Jego utworzenie zajęło obecnemu Zarządowi Powiatu 2 lata. Było warto, bo dziś jest miejscem rehabilitacji społecznej i zawodowej, a także integracji dla 50 osób niepełnosprawnych oraz wykluczonych społecznie. Osoby zatrudnione w zakładzie zdobywają praktyczne umiejętności zawodowe w zakresie krawiectwa, stolarstwa, ogrodnictwa, informatyki, czy opieki nad seniorami, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie.  

Na terenie #PowiatNyski od lat z powodzeniem funkcjonują także dwa Warsztaty Terapii Zajęciowej (Nysa i Głuchołazy). Są placówkami dziennego pobytu dorosłych osób niepełnosprawnych, gdzie rehabilitacja społeczna i zawodowa odbywa się w pracowniach terapeutycznych. W nyskiej placówce wymieniono stolarkę okienną, a jej flota wzbogaci się wkrótce o nowy samochód. WTZ w Głuchołazach (na zdjęciach) otrzymał w 2020 roku wsparcie finansowe ze strony władz powiatu co pozwoliło zakupić nowego busa. W planach jest również stworzenie pracowni "pod gołym niebem" w niezagospodarowanym dotąd ogrodzie przylegającym do WTZ-u.

DzieD w ZakBadzie Aktywno[ci Zawodowej i Warsztatach Terapii Zajciowej