Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 03 luty 2021 15:26

Regionalnego Centrum Integracji i Rehabilitacji w Nysie nominowana do ogólnopolskiego konkursu

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Budowa Regionalnego Centrum Integracji i Rehabilitacji w Nysie jako najciekawsza modernizacja ukończona do 2020 roku, zakwalifikowała się do udziału w finale ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” ...

Regionalne Centrum Integracji i Rehabilitacji w Nysie znajduje się na ulicy Grodkowskiej w Nysie. To obiekt, który powstał w wyniku rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nysie, został połączony z istniejącą placówką łącznikiem na poziomie pierwszego piętra. Budynek wyposażono w salę gimnastyczną, sale rehabilitacyjne oraz basen do rehabilitacji. Zagospodarowano teren przy obiekcie, wybudowano również pełnowymiarowe boisko sportowe.

Z centrum korzystają uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, a od 30 grudnia działa tam również pierwszy w powiecie nyskim Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka zapewnia pracę i terapię 50 niepełnosprawnym osobom. Ideą Zakładu Aktywności Zawodowej jest przygotowanie niepełnosprawnych z powiatu nyskiego do funkcjonowania na wolnym rynku pracy. Podopieczni w ZAZ zdobywają praktyczne umiejętności, między innymi w zakresie krawiectwa, stolarstwa, ogrodnictwa, informatyki, czy opieki nad seniorami. Zatrudnieni mogą korzystać na miejscu z rehabilitacji, zabiegów fizjoterapeutycznych.

Budowa Regionalnego Centrum Integracji i Rehabilitacji w Nysie nominowana do ogólnopolskiego konkursu

Budynek Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Integracji został oddany do użytku 1 września 2020 roku.

Sama nominacja to dla nas wielkie wyróżnienie. Prosimy o trzymanie kciuków!

Budowa Regionalnego Centrum Integracji i Rehabilitacji w Nysie nominowana do ogólnopolskiego konkursu