Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 04 sierpień 2014 00:00

Teatr Uliczny Woskresinnia przy Fortecznej Wieży Ciśnień w Nysie

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W sobotę 2 sierpnia od godz. 19.00 na placu pod Wieżą Ciśnień byliśmy świadkami wyjątkowego widowiska z udziałem m.in. teatrów ognia i teatru ulicznego oraz występów artystycznych lokalnej młodzieży.

Zaprezentowały się m.in. grupa pokazowa ArtNika - Pole Dance – z pokazem fitnessu na rurze oraz Crematorium Project – teatr ognia działający przy Nyskim Domu Kultury, a o oprawę muzyczną zadbał DJ Young. Punktem kulminacyjnym wieczoru był występ Lwowskiego Teatru Woskresinnia z Ukrainy, który zgromadził wokół wieży liczną publiczność. 

 image 

image 

image 

image 

Wysokie umiejętności grupy Teatru Woskresinnia ze Lwowa, w połączeniu z klimatem Fortu Prusy i Wieży Ciśnień oraz piękna pogodowa aura gwarantowały świetną zabawę dla licznej widowni. Punktualnie o godzinie 22.00 rozpoczął się spektakl "Gloria", opowiadający o rytuałach i obyczajach, jakie towarzyszą człowiekowi od początku dziejów. Woskresinnia pokazał jak ważną rolę w życiu człowieka pełnił ogień. Przy dźwiękach etnicznej muzyki i granym na żywo perkusyjnym koncertem, aktorzy stali się orszakiem weselnym, trupą wesołych tancerzy i kuglarzy, by nagle przemienić się w rycerzy Apokalipsy i dokonać unicestwienia. Finał spektaklu dał jednak nadzieję na ostateczne zwycięstwo dobra. Spektakl został zagrany bardzo widowiskowo. Atrakcje pirotechniczne, popisy z ogniem, a także mistrzowskie popisy na szczudłach przyniosły znakomity efekt, który został doceniony przez widownię z Nysy. 

image 

image 

image  

 image 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

Justyna Hamulecka, Urząd Miejski w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)