Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 14 lipiec 2014 00:00

Otwarcie Galerii Sztuki Art&Business w Wieży Ciśnień Nysa

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W piątek 11 lipca 2014 r. o godz. 19.00 miało miejsce otwarcie Centrum Art&Business i Galerii Sztuki – Czernecki Art. Gallery w Fortecznej Wieży Ciśnień w Nysie przy ulicy Obrońców Tobruku 8. Otwarcie galerii cieszyło się zainteresowaniem sporej grupy ludzi. Przypomnijmy, że w maju tego roku uruchomiono "Planetarium (TowerClub) - Klub Muzyczny” w Wieży Ciśnień, czynna jest także kawiarnia we wnętrzach i na tarasach przy wieży.

W ubiegłym roku podpisana została 3 letnia umowa na wynajem pomieszczeń wieży. Nowym najemcą obiektu jest firma Vanessa Style z Głuchołaz. 

">

image 

image 

image 

Pomysłodawca i właściciel galerii Bartłomiej Czernecki uważa Nysę za najpiękniejsze miasto w Polsce, dlatego nie miał żadnych wątpliwości, co do ulokowania centrum i galerii właśnie tu. 

 

Centrum Art.&Business, to jedyne miejsce na Opolszczyźnie i jedno z niewielu miejsc w Polsce, które w odrestaurowanej Fortecznej Wieży Ciśnień od piątku prezentuje sztukę najbardziej znamienitych polskich artystów współczesnych. Poza tym jak podkreślał właściciel podczas otwarcia - będziemy organizować w tym miejscu aukcje dzieł, eventy, szkolenia i wiele innych ciekawych wydarzeń. Na inauguracyjnej wystawie można było oglądać dzieła takich artystów jak m. in. Młodożeniec, Urbański, Kleczkowska, Cisowski, Wieczerzak. Partnerami przedsięwzięcia są najbardziej poczytne periodyki i portale o sztuce, m.in. Art&Business, oraz jeden z największych domów aukcyjnych na Świecie – Abbey House Group S. A., który oprócz aukcji młotkowych, zajmuje się promocją artystów w kraju i za granicą. Dzięki takim działaniom Polska sztuka współczesna odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. 

image 

image 

image 

image 

image 

image 

W Czernecki Art Gallery, będą się odbywały cykliczne wernisaże, wymiany kolekcji połączone z zaproszeniem znanych postaci.

 

Galeria w ciągu dnia będzie otwarta dla wszystkich zainteresowanych, którzy będą mogli obcować w tym czasie ze sztuką. Przez galerie został zagospodarowany kolejny poziom,  będzie mieściła się na poziomie 0. Dostosowany jest on do zwiedzania przez osoby niepełnosprawne, podobnie jak cała odrestaurowana Wieża Ciśnień. W następnym etapie organizatorzy, chcieliby organizować spotkania dla dzieci, które będą malowały swój pierwszy obraz w życiu, - a może wśród nich znajdzie się nowy Jackson Pollock J.- zapowiada Bartłomiej Czernecki. Ta inicjatywa powstała z wielkiego zamiłowania i pasji ludzi do sztuki. 

Opracowała: stażystka Justyna Hamulecka 

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)