Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
środa, 30 październik 2019 13:17

Studentka PWSZ w Nysie stypendystką Marszałka Woj.Opolskiego

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Studentka kierunku finanse i rachunkowość PWSZ w Nysie Klaudia Karpińska jest w gronie 5 studentek, które otrzymały stypendium Marszałka Województwa Opolskiego....

Studentka kierunku finanse i rachunkowość PWSZ w Nysie Klaudia Karpińska jest w gronie 5 studentek, które otrzymały stypendium Marszałka Województwa Opolskiego.

Uroczystość wręczenia dyplomów miała miejsce podczas Regionalnego Święta Edukacji w Filharmonii Opolskiej. Klaudia Karpińska przyjechała studiować do nyskiej Uczelni aż ze Słupska. Uzyskała za I półrocze wysoką średnią ocen - 4,94. Ma już także osiągnięcia w pracy naukowo badawczej. Była uczestniczką VII Międzynarodowej konferencji naukowo-technicznej Młodzi Naukowcy i Studenci „Aktualne problemy nowoczesnych technologii” organizowana przez Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Techniczny na Ukrainie. Jest także współautorką dwóch opublikowanych w materiałach pokonferencyjnych referatów pt. „Nowe technologie w sektorze finansowym” oraz „Formy finansowania nowych technologii w Polsce”.

Studentka PWSZ w Nysie stypendystk MarszaBka Województwa Opolskiego

Studentka kierunku finanse i rachunkowość PWSZ w Nysie brała udział w Ogólnopolskim Konkursie FINSIM Liga Akademicka 2018/2019 organizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości oraz „Programie praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pani Klaudia Karpińska uczestniczyła też w kursie Financial Accounting, kończącego się egzaminem ACCA (Association of Chartered Certified Accountants) oraz ukończyła kursy z zakresu ewidencji podatkowej oraz kadr przy wykorzystaniu systemu finansowo-księgowego”- realizowanych w ramach projektu „Rozwój praktycznych kompetencji i kwalifikacji studentów i kadry PWSZ w Nysie wraz z dostosowaniem ich do potrzeb rynkowych”.

Stypendia Marszałka Województwa Opolskiego dla studentów otrzymały:

  • 1. Dominika Bakalarz,
  • 2. Karolina Kaleta,
  • 3. Kinga Frąckowiak,
  • 4. Klaudia Karpińska,
  • 5. Barbara Zalasińska

 Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)