Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 23 czerwiec 2014 02:00

Szybkie skutery wodne i emocje sportowe nad jeziorem

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Moc silników nie zawiodła najlepszych. W dniach 21-22 czerwca 2014 r. odbyła się nad Jeziorem Nyskim I Eliminacja Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych organizowana przez Klub Jetski Nysa przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Nysie. W imprezie udział wzięli najlepsi zawodnicy z Polski w tym nasi zawodnicy z Nysy (klub JETSKI NYSA) oraz z zagranicy m.in. ekipy z Niemiec i z Czech.

W sumie startowało ok. 50 zawodników z licencjami w różnych kategoriach. Emocji było wiele jak również zdrowej rywalizacji, ale wygrali najlepsi. W najbardziej pasjonującej kategorii tj. Runabout Open wygrał 3-krotny Mistrz Polski Andrzej Wiśniewki z Ełku z klubu BLACK SHADOWS. Trzeci w tej kategorii był zawodnik JETSKI NYSA  Tomasz Kazimierczak z Gdańska.

Zawody zakończyły się wręczaniem przez wiceburmistrza Nysy Aleksandra Juszczyka pucharów oraz nagród rzeczowych w postaci doskonałej jakości szwajcarskich zegarków firmy ADRIATICA Swiss Made Watches , która była głównym sponsorem imprezy. Ponadto nagrodą specjalną od klubu JETSKI NYSA dla Mistrza Polski było specjalnie wyprofilowane karbonowe siedzenie do skutera. Wspaniałą oprawę dla zawodów przygotowała firma Seat AUTO LELLEK GROUP – Nysa. Ponadto duże wparcie okazały firmy: Centrum Budowlane ERIGO sp. j, grupa ETN Euro Truck Nysa oraz Sękowscy Centrum Kostki Brukowej. Nieoceniona była też pomoc Nyskiego WOPR-u, który zabezpieczał imprezę na wodzie, OSP Regulice oraz NOR-u, który udostępnił plażę Jeziora Nyskiego.

Wydarzenie relacjonowały: Radio Nysa, Radio Opole, TVP Opole, TVN24 (Wrocław), RTO w Nysie i Express Nyski. Z przebiegu I Eliminacji Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych nad Jeziorem Nyskim bardzo zadowolony jest Janusz Stajak, główny organizator z klubu Jetski Nysa. - Podczas zawodów obecni byli przedstawiciele Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego z Warszawy, którzy ocenili nasze zawody na najwyższym poziomie. Również prezes Związku Motorowodnego z Katowic jak i zawodnicy obecni podczas zawodów byli zadowoleni z organizacji tych eliminacji w Nysie. Zawodnicy z Niemiec byli zaskoczeni sprawną i wspaniałą organizacją, zaprosili nas na swoją imprezę do Niemiec, jako gości honorowych z zagranicy. Janusz Stajak podkreśla, że organizacja takich eliminacji na poziomie ogólnopolskim była oczywiście ciężką pracą. - Na szczęście wszystko przebiegło bez zakłóceń, jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że była to doskonała promocja Nysy i naszego pięknego jeziora.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

 

Oto wyniki tych eliminacji w poszczególnych kategoriach:

RO [ Runabout Open]

1. Andrzej Wiśniewski (Black Shadows)

2. Sebastian Bukiej (Black Shadows)

3. Tomasz Kaźmierczak (Jetski – Nysa)

 

JET O [ Ski Open ]

1. Kacper Kania (Orka)

2. Artur Jabłoński (niezrzeszony)

3. Dawid Michalak (Orka)

 

RS [ Runabout Stock ]

1. Paweł Gudowski (niezrzeszony)

2. Dariusz Gryt (Black Shadows)

3. Jacek Wasilewski (Jet Sports)

image

image

image

image

image 

Artur Pieczarka rzecznik prosowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)