Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
poniedziałek, 23 czerwiec 2014 02:00

Ulica Bohaterów Warszawy – przygotowania do zmian

Napisał

23 czerwca br. w Starosta Nyski Adam Fujarczuk zorganizował spotkanie z udziałem przedstawicieli służb i specjalistów zajmujących się bezpieczeństwem na drogach w powiecie nyskim. W spotkaniu uczestniczyli również radny Rady Powiatu w Nysie Janusz Sanocki i dyrektor ZOZ Nysa Norbert Krajczy – inicjatorzy zmian organizacji ruchu na ulicy Bohaterów Warszawy w Nysie.

Nysa w przebudowie

Według zaproponowanej koncepcji, na ulicy Bohaterów Warszawy planuje się wprowadzenie ruchu jednokierunkowego; wprowadzając jeden kierunek jazdy tuż za ulicą Partyzantów i kończąc za ulicą Wita Stowsza. Zmiana ma na celu poprawienie bezpieczeństwa ruchu oraz płynności przejazdu. Na Bohaterów Warszawy zorganizowane zostaną również miejsca parkingowe, równoległe do osi jezdni. 
Radny Janusz Sanocki zaproponował również kolejną zmianę w organizacji ruchu na jednej z głównych ulic miasta, polegającą na wprowadzeniu układu jednokierunkowego na ulicy Mariackiej jadąc z ulicy Sucharskiego w kierunku ulicy Prudnickiej, czyli odwrotnie niż jest do tej pory: jeden kierunek obowiązuje z ulicy Prudnickiej w kierunku ulicy Sucharskiego. Jednocześnie zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Nysie Arkadiusz Jagieło poinformował, że w związku z przebudową ulicy Szopena w Nysie przygotowywane jest czasowe jej zamknięcie. 
Na czas prac remontowych ruch będzie odbywał się dwukierunkowo odcinkiem przy Technikum Budowlanym. 
 
Rzecznik Prasowy, Edyta Bednarska-Kolbiarz
Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)