Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 04 lipiec 2019 13:40

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu "Rowerowy zawrót głowy"

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Starosta Andrzej Kruczkiewicz oraz członek Zarządu Powiatu Joanna Burska podpisali umowę na dofinansowanie realizacji projektu „Rowerowy zawrót głowy” w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad Programu Interreg V-A Republika Czeska....

Projekt „Rowerowy zawrót głowy” realizowany jest w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

W ramach projektu zrealizowana zostanie m.in. organizacja dwóch rajdów rowerowych po pograniczu polsko-czeskim z elementami warsztatowymi z bezpieczeństwa i ratownictwa oraz wydanie materiałów informacyjnych „Poradnik bezpiecznego rowerzysty” z mapą pogranicza nysko-jesenickiego.

Głównym celem projektu jest integracja społeczności lokalnych z obu stron granicy oraz zwrócenie uwagi naszych "rowerowych" turystów  nie tylko na malownicze tereny i cenne zabytki pogranicza polsko-czeskiego, ale także na ich bezpieczeństwo,  aby nie tylko pamiętali o światłach, kaskach, sprawnych hamulcach, odblaskach, ale także by nie zapominali, że nie są na drodze sami, by zwiedzając nasze piękne polsko-czeskie pogranicze pomyśleli o bezpieczeństwie swoim i swoich rowerowych towarzyszy.

Wspólna inicjatywa Powiatu Nyskiego i Miastem Zlaté Hory pozwoli na zacieśnienie kontaktów, a promocja regionu przyniesie korzyści na wielu płaszczyznach. Wszystkie działania w projekcie mają również na celu aktywizację mieszkańców pogranicza nysko - jesenickiego.

Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu