Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
wtorek, 21 maj 2019 17:52

Punkt pomocu osobom pokrzywdzonych przestępstwem

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie aktywnie włączył się w działania na rzecz osób pokrzywdzonych....

agresjaFundacja Ex Bono realizuje w latach 2019-2021 na terenie województwa opolskiego projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, mający na celu  udzielanie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym a także udzielania pomocy świadkom i osobom im najbliższym.

Każda osoba, która doświadczyła przestępstwa (m.in. przemocy w rodzinie, kradzieży, oszustwa, rozboju, pobicia, uchylania się od alimentów, groźby karalnej, stalkingu, uszkodzenia ciała, przestępstwa seksualnego, wypadku komunikacyjnego albo innego przestępstwa), jest bliskim członkiem rodziny osoby pokrzywdzonej lub świadkiem, ma możliwość uzyskać bezpłatną, profesjonalną i specjalistyczną pomoc, która obejmuje poradnictwo prawne, psychologiczne i psychiatryczne oraz ekonomiczne (np. w postaci zakupu sprzętu, bonów żywnościowych/towarowych, usług rehabilitacyjnych itp.)

Na terenie Powiatu Nyskiego podjęto współpracę pomiędzy Fundacją Ex Bono a Ośrodkiem Pomocy Społecznej, który aktywnie włączył się w działania na rzecz osób pokrzywdzonych.

Punkt pomocu osobom pokrzywdzonych przestpstwem

Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Nysie

ul. Komisji Edukacji Narodowej 48-303 Nysa

Dyżur: środa 14:30-18:30
tel. 574-225-295   e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu spotkania

Okręgowy Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem w Opolu

Fundacja ExBono
ul. Niemodlińska 3a 45-710 Opole
tel. 574-225-295 (telefon czynny całodobowo)

Godziny działalności punktu:

  • pon., wt., czw., pt., 8:00-15:00
  • śr., 13:00-20:00
  • sob. 8:00-12:00