Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
czwartek, 25 kwiecień 2019 15:35

Dożynki gminne w Hajdukach z zespołem MIG

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

W maju czekają nas Dni Nysy, w lipcu X edycja Festiwalu Ognia i Wody, a w sierpniu będziemy bawić się na gminnych dożynkach. Tym razem gospodarzem imprezy będą Hajduki Nyskie. Dożynki odbędą się 24 sierpnia.  Gwiazdą wydarzenia będzie zespół MIG....

- Już teraz zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Będzie zespół MIG, ale też wiele innych atrakcji - mówi sołtys Hajduk Nyskich Jacek Czuchraj. - Będzie orkiestra dęta z Kędzierzyna Koźla, oczywiście nie zabraknie też naszego lokalnego Zespołu Wokalnego Hajduki Nyskie i naszej grupy teatralnej.
 

Hajduki Nyskie nieodłącznie kojarzą nam się z 200-letnią gruszą, symbolem wsi. Podczas dożynek skosztujemy więc pysznych potraw, których ważnym składnikiem będzie właśnie ten owoc. Ale w sierpniu nie tylko grusza będzie królować w Hajdukach. Gospodarze zorganizują też konkurs na największa dynię.

Do|ynki gminne w Hajdukach z zespoBem MIG

Tym razem główną gwiazdą dożynek gminnych będzie popularny zespół z nurtu disco polo, MIG. Artyści maja na koncie takie hity jak "Lalunia", "Do niej coś czuję" czy "Miód malina".

Wydział Administracyjno-Organizacyjny