Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
niedziela, 13 styczeń 2019 13:40

Spektakl "Hajducka sieć" znowu w NDK - 27 I

Napisał

Zapraszamy na pełen humoru spektakl amatorskiej grupy teatralnej pt. ”Hajducka sieć”. Wydarzenie już w niedzielą 27 stycznia o godz. 16 w Nyskim Domu Kultury....

Spektakl ten został przygotowany przez hajducką grupę teatralną, działającą przy Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Hajduki Nyskie. Spektakl zostanie wystawiony po raz kolejny. Tym razem występ będzie połączony z charytatywną akcją pomocy dla kościoła w Hajdukach Nyskich,  który uległ katastrofie budowlanej.

Znalezione obrazy dla zapytania Hajducka kosciol

Kościół w Hajdukach jest niezwykle ważnym miejscem dla mieszkańców,  miejscem gdzie przez lata wierni gromadzili się w najważniejszych dla nich chwilach.

Dzisiaj nie mogą tam pójść i choć jest to bolesne, wierzą  że w niedługim czasie będzie im dane ponowne uczestnictwo we wszystkich uroczystościach odprawianych w Hajduckim kościele.

Kościół pod wezwaniem Św. Jerzego w Hajdukach Nyskich, wznosi się w centralnym punkcie miejscowości, jest wyjątkowo cennym zabytkiem architektury sakralnej, reprezentującym połączenie elementów stylu późnoromańskiego i gotyckiego. Najcenniejszym zabytkiem kościoła jest gotycka polichromia szeroko znana również  poza granicami naszego województwa.

Proboszcz, Rada Parafialna, Rada Sołecka  oraz parafianie  już od początku katastrofy w rożny sposób czynią starania na rzecz pozyskania środków w celu  odbudowy kościoła. Potrzeby są jednak bardzo duże,  dlatego też ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną  postanowili przeprowadzić akcję charytatywną na rzecz ich  pozyskania.

Akcja charytatywna( zbiórka do puszek) zostanie przeprowadzona w Nyskim Domu Kultury,  gdzie na tą okoliczność zostanie wystawiony spektakl grany przez  amatorską grupą teatralną z Hajduk Nyskich.

Zatem zapraszamy na pełen humoru spektakl oraz zachęcamy do wsparcia naszej akcji.

Sołtys Wsi Hajduki Nyskie
Jacek Czuchraj

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech