Aktualności z Nysy

Polish Czech English German
niedziela, 15 lipiec 2018 13:28

IX edycja Festiwalu Ognia i Wody za nami

Napisał

14 lipcaodbyła sie IX edycja Festiwalu Ognia i Wody! Nad Jezioro Nyskie znów przyjechały tysiące nysan i turystów, by w środku lata poczuć się niczym w czasie sylwestrowej zabawy. W programie imprezy jak zawsze wiele atrakcji - występy artystyczne, gry i...

Blisko 20 tysięcy widzów obejrzało pokaz nocny konkursowy pokaz pirotechniczny, w którym wzięły udział trzy profesjonalne firmy.

30-minutowy pokaz sztucznych ogni

">

">

Pierwsze miejsce zajęła firma Pol–Expance K.E. Kolasińscy

">

Drugie miejsce zajęła firma Wulkan Pokazy Pirotechniczne

">

Wyniki konkursu

  • Konkurs wygrała firma Pol–Expance K.E. Kolasińscy z Kobylanki,
  • drugie miejsce zajęła firma Wulkan Pokazy Pirotechniczne z Pruszcza Gdańskiego,
  • trzecie miejsce zajęła Grupa PSO z Częstochowy

Imprezy towarzyszące

W tym roku główną gwiazdą muzyczną wydarzenia była Halina Mlynkova. Artystka swoje największe triumfy święciła z zespołem Brathanki, z którym nagrała dwie przebojowe płyty i wylansowała kilka znanych przebojów, które do dziś śpiewa cała Polska. W końcu któż z nas nie zna takich utworów jak „Czerwone korale” czy „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie.

">

Dużą dawkę muzycznych brzmień i pozytywnej energii podczas Festiwalu zapewnił nam nyski zespół Horyzont, który zaprezentował znane wszystkim przeboje, ale także zupełnie premierowe kawałki.

Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych - jak co roku były gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez animatorów.

 

Za rok wyjątkowa edycja

Festiwal Ognia i Wody przez osiem edycji wyrobił sobie markę, który sięga daleko poza granice naszego województwa, a nawet kraju. A już w przyszłym roku czeka nas wyjątkowa, jubileuszowa, X edycja wydarzenia. Możliwe, że gwiazdą wieczoru w 2019r. będzie znany, zagraniczny artysta. Wiemy na pewno natomiast, że pokazy pirotechniczne będą jeszcze dłuższe i jeszcze bardziej efektowne niż dotychczas.