Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 20 marzec 2023 10:46

Rusza przebudowa dawnej rzeźni! Obiekt zmieni się nie do poznania

Niszczejący i szpecący centrum miasta obiekt trafił w posiadanie firmy Adamietz ze Strzelec Opolskich. Budynek ma zupełnie zmienić swoje oblicze i tętnić życiem!

Jak informują przedstawiciele spółki Adamietz, w tym roku przebudowa obejmuje wschodnią część kompleksu, czyli tę od strony torów. Projekt ten został pozytywnie zaopiniowany przez Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Projekt obejmuje przebudowę i rozbudowę budynku hali produkcyjnej na browar, pojawi się część biurowo-konferencyjna i gastronomiczna.

Rusza przebudowa dawnej rzezni! Obiekt zmieni si nie do poznania

Przebudowywany obiekt hali produkcyjnej będzie mieścił pomieszczenia produkcyjne, administracji browaru oraz pomieszczenia dostępne dla klientów i gości takie jak: sale degustacyjne, sala konferencyjna oraz pijalnia. Prace budowlane mają ruszyć z końcem marca tego roku. Obiekt zaprojektowano w taki sposób, aby był dostosowany do krajobrazu i otaczającej zabudowy industrialnej.

? Teren byłej rzeźni był do niedawna jednym z najbrzydszych w Nysie. Teraz to się zmienia! W wyremontowanym kompleksie powstanie hotel (inwestor prowadzi już kilka hoteli w tym Hotel Hugo w Kędzierzynie ? Koźlu), restauracja, centrum konferencyjne i browar. Firma Adamietz jest obecna w Nysie od kilku lat. ADAMIETZ zbudował Galerię Dekada i obecnie buduje część dróg na byłym poligonie. Bardzo dziękuję szefowi Firmy Adamietz, Panu Rajmundowi i jego ludziom za inwestowanie w Nysie ? mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Rzeźnia została zbudowana w 1891 roku. Prowadzono tam działalność do 2008 roku. Od tego czasu budynek z każdym rokiem niszczał. A w ostatnich latach było o nim głośno głównie za sprawą wybuchających tam często pożarów. W 2014 roku kupił go nyski przedsiębiorca, jednak już po roku ogłosił upadłość. Wszystkie budynki znajdujące się na terenie rzeźni są w kiepskim stanie technicznym. Cały obiekt podlega ochronie konserwatora zabytków.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 marzec 2023 16:07
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech