Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Kolejne sportowe sukcesy PANS w Nysie! Rektor pogratulował medalistom

 

6 lutego Rektor Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Nysie prof. Przemysław Malinowski spotkał się z uczestnikami Akademickich Mistrzostw Województwa Opolskiego, którzy reprezentowali PANS w Nysie. Dodajmy, reprezentowali bardzo udanie, zdobywając medale z każdego kruszcu...

 26 stycznia 2023r. na stokach Czarnej Góry odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Opolskiego w narciarstwie alpejskim i snowboardzie. Na trasach giganta i slalomu rywalizowali również studenci i pracownicy Wrocławskiego AWF’u, Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego. Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Nysie godnie reprezentowali studenci wielu kierunków.

Wśród kobiet najlepsza w slalomie gigancie (złoty medal) w naszym województwie okazała się Natalia Wrona, studentka kosmetologii. Natomiast w slalomie nasze studentki zdobyły dwa medale – wspomniana Natalia do złota dołożyła srebrny medal, a brązowy krążek wywalczyła również studentka kosmetologii – Nikola Duda.

Wśród mężczyzn trzecie miejsce w gigancie i slalomie specjalnym zajął pracownik Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej mgr Marcin Dykta.

Kolejne sportowe sukcesy PANS w Nysie! Rektor pogratulowaB medalistom

Pozostali nasi studenci uplasowali się tuż za podium.

Natomiast wśród snowboardzistów nie miał sobie równych Miłosz Wojciechowski, student kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka. Nasza sportowa ekipa przywiozła do Nysy aż pięć medali.

Teraz rozpoczęli przygotowania i treningi do startu w finałach Akademickich Mistrzostw Polski na stokach Harendy w Zakopanem. Życzymy sukcesów i trzymamy kciuki!

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech