Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
wtorek, 31 styczeń 2023 09:19

6 milionów na remont stadionu przy ul. Kraszewskiego

PANS w Nysie otrzymała z Ministerstwa Sportu i Turystyki dofinansowanie w kwocie 6 mln złotych na przebudowę stadionu przy ul. Kraszewskiego. Sama budowa kompleksu dydaktyczno-sportowego będzie podzielona na 3 etapy, a pierwszy zakończy się już za 11 miesięcy...
? Obiekt docelowo będzie wyglądał jak campus, otwarty dla studentów i mieszkańców ? mówi Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk.

Przed rokiem obiekt przy ul. Kraszewskiego nyskiej Uczelni przekazało miasto za zgodą radnych Rady Miejskiej. ? Im silniejsza Uczelnia, tym silniejsze miasto! ? ocenia Burmistrz Nysy. ? Z tego obiektu będą korzystać nie tylko studenci, ale także młodzież szkolna, czy też liczne kluby i stowarzyszenia działające w naszym mieście.

6 milionów na remont stadionu

Trybuny pomieszczą 1000 widzów, a na stadionie będzie także hala łukowa, czy też strzelnica. Niewykluczone, że w jednym z budynków będą pomieszczenia do fitnessu i odnowy biologicznej. Choć pierwsza część ma być gotowa jeszcze w tym roku, powstanie całego kompleksu to kwestia kilku najbliższych lat. ? Ta inwestycja będzie trampoliną do rozwoju Uczelni ? mówi prof. Przemysław Malinowski. ? Na pewno będziemy starali się o kolejne środki zewnętrzne na dofinansowanie.

6 milionów na remont stadionu

Ostatnio zmieniany niedziela, 26 luty 2023 12:45
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech