Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
piątek, 23 grudzień 2022 09:25

Podziękowania za pomoc obywatelom Ukrainy

Andrzej Kruczkiewicz starosta nyski spotkał się z Nadią Szostak, Ambasadorem Powiatu Nyskiego oraz dyrektorem oddziału Fundacji Centrum Rozwoju i Pomocy "Razom"...

Pani Nadia podziękowała za opiekę i wsparcie udzielane obywatelom Ukrainy przez Powiat Nyski, który od samego początku agresji na Ukrainę, angażuje się w pomoc humanitarną dla wschodnich sąsiadów. Wspiera również obywateli, którzy są na terenie powiatu nyskiego. Podziękowania skierowane były również do wszystkich mieszakńców powiatu, którzy okazali ogromne serce i nieocenioną pomoc.

Podzikowania za pomoc obywatelom Ukrainy

Warto dodać, Fundacja "Razom" powstała we Wrocławiu w sierpniu 2021 roku, aby pomagać dzieciom, zapewniać edukację, organizować różne wydarzenia, aby dzieci, które przeprowadziły się do Polski, nie straciły związku z Ukrainą, poznały swój ojczysty język, kulturę i historię.

Od początku wojny Fundacja ?Razem? działa w następujących obszarach: organizowanie zbiórek pomocy humanitarnej (odzieży, żywności itp.); pomoc ewakuowanym obywatelom Ukrainy w poszukiwaniu mieszkania w Polsce; wdrożenie logistyki ewakuacji ludności z Irpina, Buczy, Dniepru, Charkowa i innych niebezpiecznych regionów Ukrainy; pomoc w organizacji charytatywnego tournée po Polsce ?Dobry wieczór, jesteśmy z Ukrainy? z udziałem ukraińskich wykonawców; udzielanie pomocy psychologicznej; utworzenie Ośrodka dla dzieci z Ukrainy we Wrocławiu, Nysie, Lublinie, Częstochowie, Rybniku.

 

Ostatnio zmieniany piątek, 23 grudzień 2022 13:26
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech