Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy

Będzie nowa siedziba nyskiego Hospicjum

Hospicjum św. Arnolda Janssena w Nysie będzie mieć nową siedzibę. Przypomnijmy, że Rada Miejska w Nysie wyraziła zgodę na zbycie nieruchomości w przetargu ograniczonym z zastosowaniem 99% bonifikaty właśnie pod budowę nowej siedziby nyskiego Hospicjum. Dziś podpisano w tej sprawie akt notarialny...

 

– Pozwoli to na rozpoczęcie procesu pozyskiwania środków niezbędnych do budowy nowej siedziby Hospicjum, która jednocześnie będzie stanowiła o możliwości kształcenia kadry w tym niezwykle wrażliwym zakresie dla każdego z nas. Nowa siedziba będzie odpowiadała na wyzwania nie tylko dnia dzisiejszego ale również czekającej nas przyszłości – mówi Marek Rymarz, Wiceburmistrz Nysy.

W nowej placówce ma znaleźć się docelowo 30 łóżek dla pacjentów. Obecnie Hospicjum może przyjąć maksymalnie 15 osób. Nowa siedziba będzie mieścić się przy Aleii Wojska Polskiego.

– Budowa nowoczesnej, nowej siedziby nyskiego Hospicjum pozwoli jeszcze bardziej rozwijać poziom opieki nad naszymi Pacjentami. Poprawi znacznie warunki pracy całego Personelu i warunki kształcenia studentów pielęgniarstwa i medycyny – podkreśla dr n. med. Jerzy Miszkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Auxilium „Hospicjum Św. Arnolda Janssena w Nysie.

Koncepcję nowego budynku Hospicjum opracowała Pracownia Projektowa Tomasza Grębskiego.

Bdzie nowa siedziba nyskiego Hospicjum   Bdzie nowa siedziba nyskiego Hospicjum

 Bdzie nowa siedziba nyskiego Hospicjum

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech