Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
środa, 21 wrzesień 2022 14:29

Umicore w Nysie oficjalnie rozpoczyna produkcję!

Dziś niezwykle ważny dzień w historii Nysy i kamień milowy w gospodarczym rozwoju miasta. Umicore oficjalnie rozpoczyna produkcję...

– Doskonale pamiętam telefon sprzed 4 lat gdy dowiedziałem się, że Umicore wybrał Nysę jako miejsce budowy zakładu w Europie. Nie waham się powiedzieć, że to największe wydarzenie społeczno-gospodarcze w XXI wieku w naszym mieście – mówi Kordian Kolbiarz, Burmistrz Nysy.

Nyski zakład Umicore europejskim sercem elektromobilności

– Po naszych dotychczasowych inwestycjach w Azji zaczęliśmy poszukiwać miejsc w Europie. Braliśmy pod uwagę wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest dostępność wykwalifikowanej kadry kierowniczej. Jest nam niezwykle miło, że po 4 latach współpracy możemy powiedzieć że dokonaliśmy właściwego wyboru lokując zakład w Nysie. Dzisiejszy dzień to kamień milowy w historii firmy – mówi Thomas Leysen, przewodniczący rady nadzorczej Grupy Umicore.

– Nysa jest okrętem flagowym. Jest na czele przemian w dziedzinie elektromobilności w Europie. Nysa zajmuje szczególne miejsce, stanowi łańcuch wartości Umicore – mówi Mathias Miedreich, prezes zarządu Grupy Umicore.

Zakład w Nysie jest pierwszą fabryką materiałów katodowych w Europie. Jest najnowocześniejszym tego typu zakładem na świecie.

Umicore w Nysie oficjalnie rozpoczyna produkcj!

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech