Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
poniedziałek, 18 lipiec 2022 17:04

Dni Twierdzy Nysa '2022

Jak zawsze niezapomniane doznania zapewnią Dni Twierdzy Nysa. Pod koniec lipca żołnierze Napoleona znów spróbują zdobyć Nysę. Tym razem widowisko batalistyczne czeka nas w dniach 29-30 lipca.

Dni Twierdzy Nysa rozpocznie piątkowy spacer szlakiem fortecznym. W sobotę wojska zobaczymy m.in. podczas przemarszu przez ulice Nysy, a clou wydarzenia będzie inscenizacja bitwy z 1807 roku w wykonaniu miłośników historii wojskowej z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy – występujących w umundurowaniu regimentów z okresu wojen napoleońskich. Wielka bitwa o Nysę rozpocznie się o godzinie 20.30 na Forcie II. Wcześniej, bo o 17.30 w Głębinowie będziemy świadkami bitwy morskiej polskich piratów Legionu Włoskiego. Tutaj organizatorzy znów spróbują nas zaskoczyć scenariuszem.

W dniu 30 lipca na bitwy i  piknik forteczny dowiozą nas darmowe autobusy MZK. Nie zabraknie zwiedzania Fortu II, gier i zabaw dla dzieci, a także tematycznych straganów. Już dziś warto zarezerwować sobie czas.

 

Dni Twierdzy Nysa 2022

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech