Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Aktualności z Nysy
czwartek, 24 luty 2022 13:24

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Przypominamy, że do dnia 27 lutego br. po raz kolejny będzie obchodzony ogólnopolski Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem...

Jest to inicjatywa koordynowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych oraz przyniesienie potrzebującym skutecznej pomocy. Podczas Tygodnia takie osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i informacji udzielanych w trakcie dyżurów pełnionych w wyznaczonych punktach w każdym województwie.

W Prokuraturze Rejonowej w Nysie przy ul. Bohaterów Warszawy 32  wyznaczono dyżury prokuratorów, do których można zgłaszać się w godzinach od 9.00-12.00 telefonicznie pod numerem telefonu 77 40 17  301, lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TYDZIEC POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTPSTWEM

Przez cały rok osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą korzystać ze wsparcia świadczonego przez podmioty oferujące pomoc materialną i niematerialna finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości.

Redaktor: Andrzej Babiński

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech