Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Turystyka
poniedziałek, 18 październik 2021 12:31

Góry Opawskie posprzątane!

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Miłośnicy przyrody i górskich wędrówek wyruszyli w niedzielę na szlaki w ramach akcji „Sprzątanie Gór Opawskich”, by posprzątać pozostawione tam śmieci, ale również dzięki przewodnikom poznać niesamowitą historię naszych gór...

Uczestników przywitał starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, który podziękował za tak liczny udział i zaangażowanie. Posprzątaliśmy najczęściej uczęszczane szlaki turystyczne, trasę Doliną Złotego Potoku oraz szlak na Kopę Biskupią. Udało nam się zebrać kilkanaście worków, co pokazuje, że takie akcje są cały czas potrzebne.

Góry Opawskie posprztane!

Po kilku godzinach spędzonych na szlaku na uczestników czekały atrakcje, konkursy z nagrodami, drobne upominki, pieczona kiełbaska oraz zabawy dla dzieci przygotowane przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych.

Do akcji ze swoimi podopiecznymi włączył się również Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w akcji sprzątania gór. Dzięki Wam przepiękne szlaki stają się jeszcze piękniejsze!

Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Nysie. Partnerami: Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnictwo Prudnik.

Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach realizowanego przez Powiat Nyski projektu pn. "Ekologiczne pogranicze" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech