Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Turystyka
poniedziałek, 19 lipiec 2021 12:53

II Rodzinny Rajd Rowerowy - weekend pod znakiem aktywności

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Dobra pogoda, ciekawa trasa i świetna zabawa - tak w kilku słowach można opisać II Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbył się w niedzielę, 18 lipca. Zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Nysie w ramach realizacji transgranicznego projektu „Rowerowy zawrót głowy”...

Licznie zgromadzonych rowerzystów, na starcie przywitali starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz starosta Zlaté Hory Milan Rác.

Weekend pod znakiem aktywno[ci

17 km, malowniczą trasą, z dala od miejskiego zgiełku i hałasu pokonali wszyscy, nawet najmłodsi, uczestnicy rajdu. Po raz kolejny rajd połączył pokolenia. Wśród rowerzystów byli zarówno kilkulatkowie, jak również starsze pokolenie. W rajdzie wzięli również goście z Czech. Uczestnicy zapoznali się z wieloma uroczymi miejscami naszego regionu.

Na mecie na uczestników czekał ciepły posiłek, oraz pokaz ratownictwa medycznego, a wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali zestawy upominkowe.

Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie, za miło spędzoną aktywnie niedzielę!

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska oraz ze środków budżetu Państwa. Czeskim partnerem projektu jest Miasto Zlaté Hory. Partnerem wydarzenia jest Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL z Głuchołaz.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech