Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Turystyka
środa, 05 luty 2020 11:44

Mobilna aplikacja przewodnicko-questingowa

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Powiat Nyski w partnerstwie z miastem Zlate Hory w Czechach zrealizuje projekt pod nazwą „Mobilne pogranicze”. Na ten cel przewidziano 92 tys. zł, a realizację zaplanowano od 1.02.2020 – 31.01.2021 roku. Projekt ma na celu integrację społeczności......

Projekt ma na celu integrację społeczności lokalnych poprzez korzystanie ze stworzonej w ramach projektu mobilnej aplikacji przewodnicko-questingowej oraz organizację questu.

Foto. bb

- „Mobilne pogranicze” to również wprowadzenie naszego pogranicza do świata wirtualnego, który dzisiaj zdobywa coraz więcej sympatyków (nie tylko wśród młodych osób) – mówi Joanna Burska, członek Zarządu Powiatu.

Projekt zakłada stworzenie aplikacji przewodnicko-questowej po polsko-czeskim pograniczu wraz z filmem i ulotką informacyjno-promocyjną (wszystkie trzy elementy dostępne będą w wersji polskiej i czeskiej).

Ponadto autorzy „Mobilnego pogranicza” zaplanowali organizację questu (zadania) zakończonego wspólnym piknikiem. - Będzie to doskonały i odpowiadający dzisiejszym trendom sposób na integrację społeczności lokalnych z obu stron granicy – tłumaczy Joanna Burska.

W ramach realizacji projektu zaplanowano także wykonanie materiałów promocyjnych związanych z tematem mobilności i świata wirtualnego. Będą to m.in. powerbanki.

- Naszym zdaniem projekt i jego działania są konieczną odpowiedzią na potrzeby dzisiejszego turysty, obecność w świecie wirtualnym, mobilnym, jest obligatoryjna. Jej brak sprawia, że nasz region nie jest widoczny, nie jest łatwo dostępny, a przez to może być potencjalnie omijany – wyjaśnia Joanna Burska.

Dodajmy, że projekt „Mobilne pogranicze” realizowany jest w ramach programu INTERREG VA Republika Czeska – Polska Fundusz Mikroprojektów Euroregionu Pradziad współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa.

 

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech