Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Informator

Super pokazy pirotechnicze podczas Festiwalu Ognia i Wody

Nad Jeziorem Nyskim gościliśmy prawie całą Polskę. Wszystko za sprawą odbywającego się po raz piąty Festiwalu Ognia i Wody. Wokół jeziora pokazy pirotechniczne oglądało ponad 30 tys. widzów.

Efekty świetlne z ładunków wystrzeliwanych z barek, które wypłynęły na wodę, wzbudzały zachwyt publiczności. Niebo mieniło się różnymi barwami światła odbijającymi się w wodzie. Godziny przygotowań pirotechników zostały nagrodzone brawami widzów.

Ohnostroje Minergis z Republiki Czeskiej i Pol-Expance zajęły pierwsze miejsce.

W głosowaniu jury te dwie firmy uzyskały taką samą liczbę głosów. Słowacka firma tym samym zajęła drugie miejsce. Pokazy pirotechniczne oceniali: Igor Śluzar - burmistrz Kołomyi z Ukrainy, Bogusław Vondruska z miasta Sumperk, Jan Rotter z Jesenika, Monika Dyrcz z NOR-u, Zofia Kajling - Rudzka z Urzędu Miejskiego w Nysie, Janusz Janicki z obsługi pirotechnicznej oraz poseł Rajmund Miller.

Burmistrz Nysy Jolanta Barska, mówiąc do tysięcy widzów na plaży NOR, podziękowała za przybycie i zaprosiła wszystkich na przyszłoroczną imprezę. Wyjazd z plaży zajął wszystkim sporo czasu głównie z powodu zamkniętej przeprawy przez nyską tamę, która jest w remoncie. Policjanci drogówki z Nysy, Brzegu, Prudnika i Opola kierowali ruchem w okolicach jeziora i miasta. Na parkingach były też zaangażowane osoby z Centrum Aktywizacji Bezrobotnych i Wolontariatu Ziemi Nyskiej. Nad organizacją, logistyką, porządkiem i bezpieczeństwem czuwało wiele służb i instytucji. Wydarzenie relacjonowali przez cały dzień do nocy dziennikarze prasy, portali internetowych, radia i telewizji.

Zdjęcia: A. Pieczarka

image

Czek z kwotą 8 000 zł przekazują wygranym z Czech i Polski burmistrz Jolanta Barska, przewodniczący sejmiku Bogusław Wierdak i Miss Plaży 2014

image

Dyrektor NOR, Mirosław Aranowicz i prowadzący imprezę

image

image  

Instalacje pirotechniczne na barkach to wiele godzin przygotowań i projektowania pokazu

image

image

Efekty pracy pirotechników są imponujące

image

image

image

image

image

image

 

Koncerty i występy na plaży NOR

Impreza odbyła się w dniu 12 lipca 2014 roku na plaży Nyskiego Ośrodka Rekreacji. Gwiazdami wieczoru byli The Beatlmenoraz Formacja Nieżywych Schabuff. Z każdą minuta na plaży było coraz więcej osób. Wszystkim udzielał się nastrój wakacyjnej i letniej zabawy. Wcześniej publiczność z różnych stron Polski mogła obejrzeć wspaniałą, rozśpiewana i roztańczoną nyską młodzież i dzieci. Na scenie odbyły się również występy: Gimnazjum nr 2 z Nysy, zespołów: Szok, Mini Szok, Mini Tango, pokaz tańca nowoczesnego – Tanero Nysa oraz pokaz tańca brzucha – Zinah. W przerwach pomiędzy pokazami pirotechnicznymi były również występy Pole Dance - ArtNika Nysa. Kibice, którzy chcieli obejrzeć mecz Brazylia – Holandia, mogli to zrobić w specjalnym miejscu prowadzonym przez Spółdzielnię Socjalną „Młyn Niwnica”, w okolicy świetlicy wiejskiej w Skorochowie. Festiwal prowadzili na scenie z humorem: Piotr Jachim i Paweł Konieczny. Na statku Gracja nie zabrakło chętnych by opłynąć jezioro i zobaczyć, jak z tej perspektywy wygląda impreza, mimo że na wodzie pojawił się wieczorem statek piracki.

image

image

image

image

image

image

image

image

image

 image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image                     

image

image

Nie wiemy skąd, ale piracki statek pojawił się wieczorem na wodach jeziora.

 

 

Organizatorem V edycji Festiwalu był Nyski Ośrodek Rekreacji we współpracy z Urzędem Miejskim w Nysie. Festiwal dofinansowany był z udzielonej dotacji gminy Nysa, Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu unijnego "Kwitnące Opolskie II oraz wsparcia Starostwa Powiatowego w Nysie.

Więcej zdjęć na facebook'u Miasto i Gmina Nysa (80 zdjęć) kilknij>>

Artur Pieczarka rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Nysie

Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto archiwum.nysa.eu)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech