Jezioro Nyskie i okolice w oku kamery

Kamera zlokalizowana w nyskim Klubie Żeglarskim

Z brzegów jeziora roztacza się piękny widok na Góry Opawskie i Rychlebskie Hory. Rozległa piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem jest doskonałym miejscem do bezpiecznego i udanego wypoczynku. Wody jeziora są bardzo atrakcyjne dla wędkarzy. Licznie występują tu sandacze, okonie, sumy czy szczupaki. Można również spotkać chronione gatunki ryb, jak pstrąg potokowy, troć jeziorowa lub śliz. Zbiornik wodny upodobały sobie, jako miejsce koncentracji i postoju wczesną wiosną i jesienią, liczne gatunki przelotnych ptaków wodnych i błotnych m.in. dzikich kaczek i gęsi. Ptaki te tworzą niejednokrotnie wielotysięczne stada. Z tego względu uznano Jezioro Nyskie za ostoję ptactwa wodnego o randze europejskiej.
Bliskość miast Dolnego Śląska o bogatej przeszłości historycznej, granicy polsko-czeskiej oraz terenów górzystych dostarcza dodatkowych możliwości uatrakcyjniania pobytu w ośrodku poprzez organizowanie wycieczek o charakterze krajoznawczym i historyczno-kulturalnym.
W sezonie letnim w ośrodku odbywa się wiele imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych. Należy tu wymienić:

Oferowana baza noclegowa i zaplecze sanitarne, zróżnicowana i dobrze prosperująca baza gastronomiczna, piękne położenie krajobrazowe, bogata oferta atrakcji turystycznych oraz miła i fachowa obsługa Nyskiego Ośrodka Rekreacji gwarantują satysfakcję i zadowolenie z wypoczynku.

Źródło: NOR

Kamera zlokalizowana na lotnisku Nysa–Głębinów

Lotnisko Nysa-Głębinów znajduje się w Głębinowie (Głębinów - wieś położona nad Jeziorem Nyskim). Jest to lądowisko nieewidencjonowane, do użytku prywatnego. Pas trawiasty, oznakowany, jeden kierunek lądowania. Nawierzchnia równa ale teren pagórkowaty. Po stronie wschodniej znajduje się hangar./