Najnowsze informacje z Nysy i powiatu nyskiego - Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator - Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator http://www.nasza.nysa.pl Wed, 18 Sep 2019 11:49:42 +0200 Joomla! - Open Source Content Management pl-pl Uroczyste obchody „Dnia Pracownika Socjalnego” http://www.nasza.nysa.pl/6178/uroczyste-obchody-dnia-pracownika-socjalnego.html http://www.nasza.nysa.pl/6178/uroczyste-obchody-dnia-pracownika-socjalnego.html

Ustawą z dnia 12 marca 2004 o pomocy społecznej dzień 21 listopada ustanowiony został Dniem Pracownika Socjalnego. Jest to święto wszystkich służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Z tej okazji wyróżniono osoby działające w Powiecie Nyskim na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi.

Wręczenie wyróżnień poprzedzone zostało wystąpieniami Jolanty Barskiej – Radnej Powiatu Nyskiego,  Andrzeja Kruczkiewicza – Starosty Nyskiego oraz Anny Januszewskiej-Zenowicz – wykonującej obowiązki Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie.

W uroczystości udział wzięli Irena Kłakowicz – emerytowana Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nysie, Jacek Chwalenia – Wicestarosta Powiatu, Joanna Burska – etatowy Członek Zarządu, Skarbnik Powiatu – Bogusława Stankiewicz, dyrektorzy, kierownicy oraz pracownicy placówek szeroko rozumianej pomocy społecznej z Powiatu Nyskiego.

Część artystyczna przygotowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Głuchołazach zasłużenie otrzymała oklaski na stojąco. Przygotowanie i akompaniament - Marcin Szpinek, wystąpili: Natalia Okowaniec, Ewa Lejczak i Grzegorz Setlak.

Więcej informacji>>[1]

Uroczyste obchody „Dnia Pracownika Socjalnego” - Aktualno[ci

Uroczyste obchody „Dnia Pracownika Socjalnego” - Aktualno[ci

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

 • uroczystosci
 • pomoc spoleczna
  ]]>
  1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - Nysa Fri, 30 Nov 2018 23:18:02 +0100
  Przepis na zdrowie uczniów SP 1 http://www.nasza.nysa.pl/6177/przepis-na-zdrowie-uczniow-sp-1.html http://www.nasza.nysa.pl/6177/przepis-na-zdrowie-uczniow-sp-1.html

  Na uroczystej gali w Nyskim Domu Kultury, najaktywniejsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez Burmistrza Nysy. W ramach projektu odbyły się 4 konkursy tematyczne, w których uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie szkół podstawowych gminy Nysa klas I-VIII wraz z rodzicami:

  1.  „Wiem, co jem” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I–III
  2. „Nasz rodzinny przepis na zdrowie” – konkurs literacki dla klas IV–VI
  3. „Każdy wie, kiedy mówić NIE! ” – konkurs na spot reklamowy
  4. „Zdrowo, bo na sportowo!” – rodzinna olimpiada międzyszkolna

  Przepis na zdrowie - Aktualno[ci

  Każda placówka poprzez szkolnego koordynatora wyłoniła 3 finalistów poszczególnych konkursów, a komisja składająca się z przedstawicieli wszystkich szkół oraz Urzędu Miejskiego w Nysie i Gminnego Zarządu Oświaty w Nysie wyłoniła laureatów.

  Uroczystą galę uświetnił wspaniały pokaz artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Nysie.

  Przepis na zdrowie - Aktualno[ci

  Zadanie realizowane było przez Szkołę Podstawową nr 1 w Nysie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Nysie i Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii pn. organizacja międzyszkolnych konkursów promujących wśród uczniów i ich rodzin zdrowy styl życia.

  Wydział Rozwoju Polityki Społecznej

  • edukacja
  • dzieci
  • zdrowie
   ]]>
   1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 30 Nov 2018 08:35:00 +0100
   Co na Mikołajki? http://www.nasza.nysa.pl/6176/co-na-mikolajki.html http://www.nasza.nysa.pl/6176/co-na-mikolajki.html

   Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Gmina Nysa wraz z partnerami przygotowała szereg atrakcji. Początek 4 grudnia za sprawą halowego turnieju hokeja na trawie, a już 6 grudnia Mikołajki na lodowisku przy Kraszewskiego. Dla uczestników sportowych zmagań czekać będą słodkie upominki. Co roku największym zainteresowaniem cieszą się wspomniane Mikołajki na tafli lodowiska oraz Mikołajkowe zawody pływackie na krytej pływalni.

   - Zachęcamy do udziału przedszkolaki i młodzież szkolną - mówi Zastępca Burmistrza Nysy, Marek Rymarz. - W ofercie będą jeszcze m.in. zawody strzeleckie, czy turniej o Puchar Burmistrza pod okiem piłkarzy i szkoleniowców naszej Polonii.

   6 grudnia o godzinie 16.30 Nysę ponowie rozświetlą iluminacje świąteczne. Do elementów zakupionych w ostatnich latach, na Rynku dojdzie nowa instalacja. Na razie nie zdradzamy jaka! Przed rokiem prawdziwą furorę zrobiła atrapa Nyski, a cała aranżacja świetlna podkreślała walory naszego miasta. Na Placu Kopernika spółka EKOM znów zainstaluje słynną na całą Opolszczyznę podświetlaną  karocę z reniferem i wielką bombkę. Nową lokalizację będzie miał za to uroczy misiek czytający bajki.

   Co na MikoBajki? - Aktualno[ci

   Co na MikoBajki? - Aktualno[ci

   Co na MikoBajki? - Aktualno[ci

    Wydział Administracyjno-Organizacyjny

   • dzieci
   • rekreacja
   • imprezy
   • sport
    ]]>
    1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Thu, 29 Nov 2018 15:10:00 +0100
    Rusza Budżet Obywatelski na 2019 rok http://www.nasza.nysa.pl/6175/rusza-budzet-obywatelski-na-2019-rok.html http://www.nasza.nysa.pl/6175/rusza-budzet-obywatelski-na-2019-rok.html

    Tak jak w roku poprzednim, wydatki na rzecz finansowania zadań wyłonionych w procedurze określonej w regulaminie Budżetu wyniosły 600 tys. zł

    Zgodnie z Regulaminem Budżetu Obywatelskiego inicjatywą obywatelską jest projekt zadania mający na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców, w szczególności:

    1) budowa, rozbudowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej,

    2) organizacja wydarzenia o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym, sportowym, turystycznym lub ekologicznym.

    W ramach budżetu obywatelskiego nie mogą być zgłaszane projekty, które:

    • zakładają wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej,
    • zakładają wykonanie jednego z elementów (etapów) realizacji zadania, które w latach kolejnych będzie wymagało wykonania dalszych jego elementów (etapów),
    • są sprzeczne z przyjętymi strategiami i programami Gminy.

    Realizowane zadania muszę spełniać kryterium ogólnodostępności dla mieszkańców gminy (muszą być realizowane w ogólnodostępnych przestrzeniach).

    Do wniosku należy dołączyć listę poparcia co najmniej 15 mieszkańców, którzy w dniu zgłoszenia posiadają czynne prawo wyborcze na terenie Gminy.

    Rusza Bud|et Obywatelski na 2019 rok - Aktualno[ci

    Uwaga! Zgłoszeń należy dokonywać na formularzu stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 2 do Regulaminu.

    Formularz jest dostępny na stronie internetowej www.nysa.eu oraz w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Nysie, ul. Kolejowa 15 – parter.

    Wypełniony formularz, wraz z listą poparcia należy wysłać listem na adres: Urząd Miejski w Nysie, ul. Kolejowa 15, 48-300 Nysa, z dopiskiem BUDŻET OBYWATELSKI lub złożyć osobiście w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Nysie – parter, albo złożyć w formie elektronicznej, przesyłając wypełniony formularz na adres

    Pobierz wszystkie pliki >>

    Wydział Administracyjno-Organizacyjny

     Urząd Miejski w Nysie

    • budżet obywatelski
     ]]>
     1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 28 Nov 2018 19:51:00 +0100
     Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu '2018 http://www.nasza.nysa.pl/6174/dzien-otwarty-w-dziennym-domu-pobytu-2018.html http://www.nasza.nysa.pl/6174/dzien-otwarty-w-dziennym-domu-pobytu-2018.html

     20 listopada br. w Dziennym Domu Pobytu  im. Jerzego Kozarzewskiego w Nysie po raz kolejny odbył się „Dzień Otwarty". Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in. Naczelnik Wydziału Rozwoju  Polityki Społecznej Zofia Kajling-Rudzka, Dyrektor OPS w Nysie Kamila Ferdyn, z-ca Dyrektora OPS Marta Czuczman i Przewodniczący Rady Seniorów Ryszard Rogowski. Jak zawsze dopisali  SENIORZY. Całą imprezę poprowadził senior Sylwester Witkowski.

     Kierownik Dziennego Domu Pobytu Joanna Wiech złożyła wszystkim życzenia i zachęciła do korzystania z szerokiego wachlarza zajęć oferowanych przez naszą placówkę. Seniorzy, którzy w sposób szczególny pracują społecznie na rzecz  placówki otrzymali podziękowania.

     W tym szczególnym dniu ogłoszono również wyniki konkursu „SENIOR ROKU 2018”, którym został pan Henryk Merkel.

      

     Dzień ten był wypełniony licznymi atrakcjami. Goście mogli obejrzeć m.in. pokaz mody pt. „Stylowy Senior”, rozbawić się przy skeczach kabaretu „Trio” oraz „Uszczypliwe Wesołki”. Atrakcją wydarzenia był występ Adama Tomaszewskiego w balladach Leonarda Cohena.

     DzieD Otwarty w DDP - Aktualno[ci

     Dzienny Dom Pobytu to placówka, której działania mają na celu zaspakajanie potrzeb starszych mieszkańców naszego miasta. Seniorzy mogą aktywnie spędzić  czas uczestnicząc w różnorodnych zajęciach, proponowanych przez placówkę.

     Informacja DDP w Nysie

     • seniorzy
     • aktywność społeczna
      ]]>
      1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 28 Nov 2018 13:07:00 +0100
      MZK planuje wprowadzenie nowego rozkładu jazdy - zgłoś uwagi http://www.nasza.nysa.pl/6173/mzk-planuje-wprowadzenie-nowego-rozkladu-jazdy.html http://www.nasza.nysa.pl/6173/mzk-planuje-wprowadzenie-nowego-rozkladu-jazdy.html

      Główne założenia przewoźnika przy zmianie rozkładu to m.in. wprowadzenie jednej niezmiennej trasy autobusów na poszczególnych liniach oraz zachowanie takiej samej pory odjazdu, tzn. jeżeli pierwszy autobus odjeżdża np. 5:10 to każdy kolejny odjeżdża 10 minut po danej pełnej godzinie, np. 7:10, 12:10 itd..

      Jak mówi Prezes MZK Piotr Janczar spółka stawia również na zwiększenie dostępności świadczonych usług, szczególnie w miejscowościach z najmniejszą dostępnością do komunikacji miejskiej.

      Poniżej można zapoznać się z proponowanym rozkładem jazdy. Ewentualne uwagi można zgłaszać pisemnie na adres: Miejski Zakład Komunikacji w Nysie sp. z o.o., ul. Piłsudskiego 59, 48-303 Nysa (można podać przez kierowcę w autobusie), pocztą e-mail na adres: .

      • komunikacja
       ]]>
       1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 28 Nov 2018 08:14:00 +0100
       Koncert charytatywny dla Hospicjum - Piotr Machalica http://www.nasza.nysa.pl/6172/koncert-charytatywny-dla-hospicjum-piotr-machalica.html http://www.nasza.nysa.pl/6172/koncert-charytatywny-dla-hospicjum-piotr-machalica.html

       2 grudnia 2018, niedziela godz. 17:00
       Nyski Dom Kultury, ul. Wałowa 7

       KONCERT CHARYTATYWNY oraz AUKCJA dzieł Artystów-Plastyków dla Nyskiego Hospicjum

       Bilety do nabycia w siedzibie Hospicjum, Nysa ul. Sienkiewicza 7B, informacja telefoniczna: 77 433 73 55

       Ceny biletów: parter 90 zł; balkon 80 zł

       Michał Walczak - gitara, tamburyn, aranżacje
       Krzysztof Niedźwiecki - gitara, walizka vel stopa   
       Paweł Surman - trąbka, akordeon, instrumenty perkusyjne

       www.FACEBOOK.COM/PIOTRMACHALICANAZYWO

       www.PIOTRMACHALICA.COM

       Warto wziąć udział w tym wydarzeniu i posłuchać Piotra Machalicy w towarzystwie doskonałych muzyków, którzy wystapią w projekcie pn. "Mój ulubiony Młynarski".

       • muzyka
       • zdrowie
        ]]>
        1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - Nysa Tue, 27 Nov 2018 21:08:37 +0100
        II sesja Rady Miejskiej 26.11.2018 http://www.nasza.nysa.pl/6171/ii-sesja-rady-miejskiej-26-11-2018.html http://www.nasza.nysa.pl/6171/ii-sesja-rady-miejskiej-26-11-2018.html

        Gmina Nysa przystąpi do partnerstwa w celu realizacji projektu dot. ochrony różnorodności biologicznej w Subregionie Południowym. Uchwała została podjęta jednogłośnie.

        Podczas obrad ślubowanie złożył nieobecny na poprzedniej sesji Feliks Kamienik. Przewodniczący Rady Miejskiej VI kadencji został również wybrany na członka Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg Wniosków i Petycji.  

        Wyjaśnienia w sprawie wspomnianej uchwały przystąpienia do projektu „Ochrony różnorodności biologicznej w Subregionie Południowym na terenie powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego” udzielił naczelnik Wydziału Rozwoju Infrastruktury, Robert Piegza.  Przedmiotowa uchwała daje możliwość złożenia wspólnego wniosku na tzw. ochronę bioróżnorodności.

        Mowa o działaniach mających  na celu np. uporządkowanie alejek i zieleni w parkach miejskich i stawach. Przy 20 głosach „za” i  wstrzymującym się, uchwała została podjęta.

        W bieżącej kadencji praktycznie każde głosowanie tego typu będzie imienne, a wyborcy będą mogli sprawdzić jak zagłosował popierany przez nich radny. Podczas drugiej sesji nieobecni byli Przemysław Dziaduś oraz Jolanta Trytko-Warczak.

        Termin kolejnej sesji Przewodniczący Rady Paweł Nakonieczny wyznaczył na dzień 3 grudnia na godzinę 13.00. Gmina Nysa będzie prowadzić transmisję online na żywo.

        Transmisja obrad Rady Miejskiej w Nysie

        Za nami drugie posiedzenie Rady Miejskiej - Aktualno[ci

        Andrzej Babiński

         Wydział Administracyjno-Organizacyjny


        Porządek obrad II sesji Rady Miejskiej w Nysie

        w dniu 26 listopada 2018r. o godz. 8.30

        1. Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.

        2. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Nysa do partnerstwa w celu realizacji wspólnego projektu pod nazwą „Ochrona różnorodności biologicznej w Subregionie Południowym na terenie powiatów głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego”.

        3. Zakończenie obrad.

        Transmisja obrad Rady Miejskiej w Nysie

        • rada miejska
         ]]>
         1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 27 Nov 2018 16:04:00 +0100
         Muzeum zaprasza na wernisaż wystawy „Dress code” http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6169/muzeum-zaprasza-na-wernisaz-wystawy-dress-code.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6169/muzeum-zaprasza-na-wernisaz-wystawy-dress-code.html

         Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na wernisaż wystawy „Dress code” - malarstwo Moniki Kamińskiej. Wernisaż odbędzie się 30 listopada, o godz. 18.00.

         Monika Kamińska

         wykształcenie: Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni grafiki prof. Włodzimierza Kuntza (1978) oraz pracowni malarstwa prof. Juliusza Joniaka (1981). Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

         uprawiane dyscypliny sztuki: malarstwo sztalugowe, grafika

         udział w ważniejszych wystawach indywidualnych i zbiorowych:

         Brała udział w przeszło 60 wystawach krajowych i 40 poza granicami kraju. Ma na swoim koncie 10 indywidualnych wystaw malarstwa, rysunku i grafiki. Swoje prace wystawiała m. in. w Czechach, Jugosławii, Francji, Niemczech, Szwecji, na Węgrzech, Litwie, Kanadzie, Japonii i Anglii.

         nagrody i wyróżnienia:

         Od 1989 roku jest pracownikiem Uniwersytetu Opolskiego gdzie przeprowadziła przewody I (1991) i II stopnia (1994) uzyskując tytuł doktora habilitowanego. W 1998 otrzymała tytuł profesora Uniwersytetu Opolskiego.

         • sztuka
         • imprezy
          ]]>
          1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Mon, 26 Nov 2018 21:54:28 +0100
          Znamy zwycięzców konkursu Pracodawca Dziesięciolecia Powiatu Nyskiego http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6165/znamy-zwyciezcow-konkursu-pracodawca-dziesieciolecia-powiatu-nyskiego.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6165/znamy-zwyciezcow-konkursu-pracodawca-dziesieciolecia-powiatu-nyskiego.html

          Zwycięzcą i zdobywcą tytułu Pracodawca Dziesięciolecia – „Złoto Powiatu” została firma SCHATTDECOR sp. z o.o. z Głuchołaz.

          Drugie miejsce i tytuł Pracodawca Dziesięciolecia – „Srebro Powiatu” zdobyła firma „Famad” Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych sp. z o.o. z Paczkowa.

          Trzecie miejsce ex aequo i tytuł Pracodawcy Dziesięciolecia – „Brąz Powiatu” otrzymały firmy Głuchołaskie Zakłady Papiernicze sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Informatyczne Bitcomputer z Nysy.

          Podczas tegorocznego wydarzenia do elitarnego „Klubu 100” zostało przyjętych sześciu nowych klubowiczów: FHU s.j. Mirosław Zieliński, Artur Mroziński, Dresówka.pl sp. z o.o., s.k., PHU Art. Sport Dariusz Chodyniecki, Protectal Adam Litwin, Piekarnia Piotr Banyś, Kawiso s.c.

          Gratulujemy zwycięzcom!

          Znamy zwycizców konkursu Pracodawca Dziesiciolecia Powiatu Nyskiego - Aktualno[ci

          • konkursy
          • gospodarka
           ]]>
           1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Sat, 24 Nov 2018 01:41:15 +0100
           Muzeum Powiatowe zaprasza na rodzinne warsztaty plastyczne http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6164/muzeum-powiatowe-zaprasza-na-rodzinne-warsztaty-plastyczne.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6164/muzeum-powiatowe-zaprasza-na-rodzinne-warsztaty-plastyczne.html

           Tym razem zainspirujemy się wystawą „Zaczęło się od rysunku. 35 lat pracy twórczej Mariana Molendy”, ilustrującą m.in. rzeźbiarskie propozycje znanego nyskiego artysty. Spróbujemy urozmaicić przestrzeń - miejską, muzealną, mieszkalną - miniaturowymi rzeźbami, które uczynią tę przestrzeń zabawną, wesołą, ciekawą, intrygującą.

           Zajęcia poprowadzi Adriana Zalewska-Wąsowicz.

           Uwaga!

           Chęć udziału należy zgłosić telefonicznie lub mailowo: tel. 77 433 20 83, wew. 40; e-mail:

           Koszt uczestnictwa w zajęciach - 8 zł od dziecka. Posiadacze Karty Dużej Rodziny płacą 3 zł.

           • sztuka
           • rodzina
            ]]>
            1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Sat, 24 Nov 2018 01:41:13 +0100
            EKO pracownia w ZSS http://www.nasza.nysa.pl/6162/eko-pracownia-w-zss.html http://www.nasza.nysa.pl/6162/eko-pracownia-w-zss.html

            Gmina Nysa doposażyła pracownię edukacji ekologiczno-przyrodniczej w nowe pomoce dydaktyczne o łącznej wartości 10.000 zł. Są one wykorzystywane na potrzeby realizacji zadania pn. „EKO PRACOWNIA”, którego celem jest  edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie m.in. ochrony bioróżnorodności, zrównoważonego korzystania z zasobów naturalnych, ograniczenia niskiej emisji oraz gospodarowania odpadami.

            EKO PRACOWNIA - Aktualno[ci - Urzd Miejski w Nysie

            W EKO PRACOWNI będą odbywały się nie tylko zajęcia lekcyjne z przyrody i biologii, ale również będą organizowane konkursy tematyczne dla uczniów z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych, prelekcje i pogadanki dla rodziców przedstawiające wyniki badań małych ekologów, a także spotkania i inne formy edukacyjne angażujące szkołę, Urząd Miejski, społeczność lokalną oraz inne jednostki.

            EKO PRACOWNIA - Aktualno[ci - Urzd Miejski w Nysie

            Na realizację zadania Gmina Nysa pozyskała 8.000 zł dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w ramach Programu dotacyjnego „EKO EDUKACJA to społeczna akcja!”.  

            Wydział Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska

            ]]>
            1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 23 Nov 2018 16:00:00 +0100
            Odbierz opaskę odblaskową http://www.nasza.nysa.pl/6161/odbierz-opaske-odblaskowa.html http://www.nasza.nysa.pl/6161/odbierz-opaske-odblaskowa.html

            Pamiętaj, że jeśli jesteś wyposażony w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże Cię z odległości 130 -150 metrów, tj. ok. 5-10 razy szybciej niż gdybyś takiego elementu nie miał! To może uratować Ci życie.

            Kampania „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Nysie oraz Radio ONY. Opaski są do odbioru w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Nysie oraz Oddziałach zamiejscowych ds. Komunikacji w Głuchołazach, Paczkowie, Otmuchowie i Korfantowie.

            Bądź widoczny, bądź bezpieczny!

            • bezpieczenstwo
            • komunikacja
             ]]>
             1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - Nysa Thu, 22 Nov 2018 23:23:03 +0100
             „Mikołajki dla Weroniki i Bartka” - zbierają na lek ostatniej szansy http://www.nasza.nysa.pl/6160/mikolajki-dla-weroniki-i-bartka-zbieraja-na-lek-ostatniej-szansy.html http://www.nasza.nysa.pl/6160/mikolajki-dla-weroniki-i-bartka-zbieraja-na-lek-ostatniej-szansy.html

              Podczas całodziennego wydarzenia na terenie dwupiętrowego budynku Inkubatora, będzie mnóstwo atrakcji dla każdego.

             W cudownej świątecznej atmosferze będzie można skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, masaży relaksacyjnych, pokazów dla zdrowia i urody, profesjonalnych sesji zdjęciowych i wielu innych zgłaszających się każdego dnia. Dla najmłodszych pociech będzie specjalnie przygotowana strefa z licznymi niespodziankami, atrakcjami, animacjami bajek, różnego rodzaju warsztatami oraz pokazami ratownictwa medycznego.

             Niesamowitych i niezapomnianych wrażeń dostarczy wszystkim firma „Pod Skrzydłami”, która będzie przeprowadzała jedyne w swoim rodzaju pokazy ptaków drapieżnych (sowy, jastrzębie i orły), które pozwalają na bliski i bezpieczny kontakt wraz z przekazaniem wiedzy o tych wspaniałych stworzeniach. Będzie także wiele stoisk z łakociami, domowymi wypiekami, ozdobami, stroikami, wyrobami rękodzielniczymi, wyrobami pszczelimi, wyrobami wędliniarskimi oraz wielki kiermasz fantowy w świąteczno – mikołajkowym klimacie.

             Najważniejszym celem wydarzenia jest zbiórka charytatywna pod Patronatem Fundacji Lepszy Los dla Weroniki i Bartka – kochającego się rodzeństwa, dzielnie walczącego z chorobą na zakup leku ostatniej szansy – NUSINERSEN (SPINRAZA) – lek, który powoduje, że choroba SMA nie postępuje, wstrzymuje ją. Niestety, mimo że od września dostępny jest w Polsce, nie jest refundowany i nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle będzie refundowany, a koszt rocznego leczenia dwójki dzieci to 5 mln zł!

             Dzięki wielkim sercom tysięcy darczyńców Siepomaga i Fundacji Lepszy Los oraz licznym inicjatywom organizowanym przez wspaniałych ludzi min.: http://roll4you.pl/ , https://www.siepomaga.pl/bazarek-weroniki-i-bartka , Grupie otwartej na portalu fb Licytujemy-pomagamy dzieciom, z niewyobrażalnej do uzbierania kwoty 5 mln złotych brakuje już tylko 368 797 złotych i z godziny na godzinę kwota maleje!

             Dlatego też zwracamy się do Państwa z prośbą wsparcia organizacji wydarzenia w miarę posiadanych możliwości oraz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w dniu 8 grudnia 2018 r. w „Mikołajkach dla Weroniki i Bartka”.

             Z najlepszymi życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia:

             • Bogdan Wyczałkowski – Prezes Agencji Rozwoju Nysy Sp. z o.o.
             • Małgorzata Gruszka – Menadżer Inkubatora Przedsiębiorczości ARN
             • Wojciech Bielecki – Prezes Fundacji „Lepszy Los”

             Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

             • aktywność społeczna
             • dzieci
             • imprezy
              ]]>
              1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Thu, 22 Nov 2018 09:29:00 +0100
              Powiat Nyski ma nowego posła - Kamila Bortniczuka http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6159/powiat-nyski-ma-nowego-posla-kamila-bortniczuka.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6159/powiat-nyski-ma-nowego-posla-kamila-bortniczuka.html

              Kamil Bortniczuk to mieszkaniec Głuchołaz, tym samym Powiat Nyski zyskał nowego posła.

              Dodajmy, że Kamil Bortniczuk złożył ślubowanie w środę, 21 listopada.


              • wybory
              • powiat
               ]]>
               1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Wed, 21 Nov 2018 18:20:37 +0100
               Charytatywny maraton mikołajkowy dla Miłosza z Iławy http://www.nasza.nysa.pl/6158/charytatywny-maraton-mikolajkowy-dla-milosza-z-ilawy.html http://www.nasza.nysa.pl/6158/charytatywny-maraton-mikolajkowy-dla-milosza-z-ilawy.html

                4 grudnia serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w maratonie, z którego zebrane środki zostaną przekazane dla Miłosza. 

               • edukacja
               • dzieci
               • zdrowie
               • aktywność społeczna
                ]]>
                1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 21 Nov 2018 16:02:00 +0100
                Spotkanie w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ws. bezrobocia http://www.nasza.nysa.pl/6156/spotkanie-w-ministerstwie-rodziny-pracy-i-polityki-spolecznej-ws-bezrobocia.html http://www.nasza.nysa.pl/6156/spotkanie-w-ministerstwie-rodziny-pracy-i-polityki-spolecznej-ws-bezrobocia.html

                 

                W siedzibie Ministerstwa omówione zostały kwestie problemów polskich przedsiębiorców z pozyskaniem odpowiednich pracowników.

                W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgorzata Pliszka – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, która to szeroko omówiła problem osób biernych zawodowo oraz zjawisko wewnętrznej migracji pracowników.Środowe wydarzenie odbyło się w ramach Europejskich Dni Pracodawców.Pełna relacja ze spotkania: https://www.gov.pl/web/rodzina/wspolpraca-urzedow-pracy-z-pracodawcami.

                Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

                 

                • urzedy
                • bezrobocie
                 ]]>
                 1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - Nysa Tue, 20 Nov 2018 22:16:30 +0100
                 Podsumowanie projektu Międzypokoleniowy Szlak Wspomnień http://www.nasza.nysa.pl/6154/podsumowanie-projektu-miedzypokoleniowy-szlak-wspomnien.html http://www.nasza.nysa.pl/6154/podsumowanie-projektu-miedzypokoleniowy-szlak-wspomnien.html

                 PROGRAM KONFERENCJI:

                 10.00 – PRZYWITANIE UCZESTNIKÓW PROJEKTU I ZAPROSZONYCH GOŚCI

                 10.10 – PODSUMOWANIE PROJEKTU

                 10.30 – PRZEDSTAWIENIE DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 14 W NYSIE, ,,KUBUSIE”, ,,BIEDRONKI” I ,,JAGÓDKI” – ZAPREZENTUJĄ PIOSENKI I WIERSZE O CHARAKTERZE PATRIOTYCZNYM ORAZ TANIEC MIĘDZYNARODOWY ,,POLONEZ”

                 11.00 – WYSTĘP CHÓRU SENIORÓW ,,CZERWONY GOŹDZIK” (PIEŚNI PATRIOTYCZNE)

                 12.00 – PREZENTACJA PRAC PLASTYCZNYCH PT. ,,HISTORIA MALOWANA” POWSTAŁYCH W TRAKCIE WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH W BASTIONIE ŚW. JADWIGI.

                 12.15 – WSPÓLNY POCZĘSTUNEK

                 13.00 – ZAKOŃCZENIE

                 Podsumowanie projektu Midzypokoleniowy Szlak WspomnieD - Aktualno[ci

                 • historia
                 • rekreacja
                  ]]>
                  1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 20 Nov 2018 14:36:00 +0100
                  Pamiętają Piłsudskiego - film o kulcie marszałka na Kresach http://www.nasza.nysa.pl/6153/pamietaja-pilsudskiego-film-o-kulcie-marszalka-na-kresach.html http://www.nasza.nysa.pl/6153/pamietaja-pilsudskiego-film-o-kulcie-marszalka-na-kresach.html

                  muzeum logo mRozmowa dyrektora nyskiego Muzeum z Janiną Johnson oraz Kazimierą Dykas przybliża kult marszałka Józefa Piłsudskiego przed wojną na Kresach.

                   

                   

                  https://youtu.be/MvnpDRUwdT8
                  ]]>
                  1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 20 Nov 2018 14:26:00 +0100
                  I sesja Rady Powiatu 19.11.2018 - Andrzej Kruczkiewicz nowym starostą http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6152/i-sesja-rady-powiatu-19-11-2018-andrzej-kruczkiewicz-nowym-starosta.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6152/i-sesja-rady-powiatu-19-11-2018-andrzej-kruczkiewicz-nowym-starosta.html

                  Funkcję przewodniczącego Rady Powiatu powierzono Bogdanowi Wyczałkowskiemu. Jego zastępcami zostały wybrane Maria Żukowska-Jacykowska oraz Danuta Korzeniowska.

                  Radni Rady Powiatu w Nysie wybrali także nowy zarząd. Na jego czele stanął Andrzej Kruczkiewicz, który bedzie pełnił funkcję starosty Powiatu Nyskiego. Jego zastępcą został wybrany Jacek Chwalenia.

                  https://youtu.be/pB38kfinFR0?t=239

                  Do nowego Zarządu weszli także: Joanna Burska i Adam Fujarczuk na stanowiska etatowych Członków Zarządu.

                  Nieetatowym członkiem Zarządu został Henryk Kamiński.

                  Przypomnijmy, wyboru dokonano podczas dzisiejszej (19.11) pierwszej w tej kadencji Sesji Rady Powiatu w Nysie.

                  Andrzej Kruczkiewicz nowym starost Powiatu Nyskiego - Aktualno[ci


                  Skład Rady Powiatu w Nysie

                  Prawo i Sprawiedliwość

                  1. Maria Żukowska-Jacykowska - zastępca przewodniczącego Rady Powiatu oraz przewodnicząca Komisji zdrowia i spraw społecznych,
                  2. Kazimierz Rozumek - przewodniczący Komisji rewizyjnej,
                  3. Jacek Chwalenia - zastępca starosty Powiatu Nyskiego,
                  4. Henryk Kamiński - nieetatowy Członek Zarządu,
                  5. Grażyna Bortniczuk - przewodnicząca Komisji skarg, wniosków i petycji,
                  6. Zbigniew Karnaś - przewodniczący Komisji środowiska i rozwoju obszarów wiejskich,
                  7. Damian Wylężek - przewodniczący Komisji edukacji, kultury i promocji,
                  8. Andrzej Kruczkiewicz - starosta Powiatu Nyskiego.

                  nysa powiat flaga urzedowa mPlatforma Obywatelska .Nowoczesna Koalicja Obywatelska

                  1. Daniel Palimąka,
                  2. Grzegorz Samborski,
                  3. Paweł Szymkowicz,
                  4. Teresa Nosal.

                  Polskie Stronnictwo Ludowe

                  1. Jolanta Barska,
                  2. Janusz Zapiór,
                  3. Czesław Biłobran - przewodniczący Komisji bezpieczeństwa,
                  4. Bożena Lewińska.

                  KWW Powiat to ludzie Kordian Kolbiarz

                  1. Piotr Bobak - przewodniczący Komisji budżetu i spraw regulaminowych,
                  2. Joanna Burska - etatowy Członek Zarządu,
                  3. Bogdan Wyczałkowski - przewodniczący Rady Powiatu.

                  KWW Razem dla Powiatu 2018

                  1. Tomasz Jazienicki,
                  2. Piotr Woźniak,
                  3. Włodzimierz Figiel,

                  KWW Forum Samorządowe 2002

                  1. Adam Fujarczuk - etatowy Członek Zarządu,
                  2. Janusz Jaskot,
                  3. Danuta Korzeniowska - zastępca przewodniczącego Rady Powiatu.

                   Więcej o wynikach wyborów >>


                  Skład stałych komisji Rady Powiatu w Nysie

                  Komisja rewizyjna

                  1. Kazimierz Rozumek (przewodniczący)
                  2. Piotr Woźniak
                  3. Teresa Nosal
                  4. Piotr Bobak
                  5. Czesław Biłobran

                  Komisja budżetu i spraw regulaminowych

                  1. Piotr Bobak (przewodniczący)
                  2. Danuta Korzeniowska
                  3. Maria Żukowska-Jacykowska
                  4. Bogdan Wyczałkowski
                  5. Włodzimierz Figiel
                  6. Jacek Chwalenia
                  7. Czesław Biłobran

                  Komisja zdrowia i spraw społecznych

                  1. Maria Żukowska-Jacykowska (przewodnicząca)
                  2. Henryk Kamiński
                  3. Adam Fujarczuk
                  4. Grzegorz Samborski
                  5. Bożena Lewińska
                  6. Jolanta Barska
                  7. Janusz Zapiór
                  8. Kazimierz Rozumek

                  Komisja środowiska i rozwoju obszarów wiejskich

                  1. Zbigniew Karnaś (przewodniczący)
                  2. Joanna Burska
                  3. Włodzimierz Figiel
                  4. Grażyna Bortniczuk

                  Komisja edukacji, kultury i promocji

                  1. Damian Wylężek (przewodniczący)
                  2. Danuta Korzeniowska
                  3. Piotr Woźniak
                  4. Tomasz Jazienicki
                  5. Joanna Burska
                  6. Adam Fujarczuk
                  7. Paweł Szymkowicz
                  8. Grzegorz Samborski
                  9. Andrzej Kruczkiewicz

                  Komisja bezpieczeństwa i infrastruktury

                  1. Czesław Biłobran (przewodniczący)
                  2. Daniel Palimąka
                  3. Damian Wylężek
                  4. Zbigniew Karnaś
                  5. Jacek Chwalenia

                  Komisja skarg, wniosków i petycji

                  1. Grażyna Bortniczuk (przewodnicząca)
                  2. Tomasz Jazienicki
                  3. Grzegorz Samborski
                  4. Piotr Bobak
                  5. Janusz Zapiór

                  Podczas II sesji Rady Powiatu, która odbyła się 30 listopada, radni podjęli uchwały w sprawie ustalenia składu osobowego stałych komisji oraz powołania ich przewodniczących. W kadencji 2018 -2023 radni pracować będą w siedmiu komisjach.

                  • rada powiatu
                  • wybory
                   ]]>
                   1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Tue, 20 Nov 2018 00:03:53 +0100
                   I sesja Rady Miejskiej 19.11.2018 - nowa rada ukonstytuowała się http://www.nasza.nysa.pl/6151/i-sesja-rady-miejskiej-19-11-2018-nowa-rada-ukonstytuowala-sie.html http://www.nasza.nysa.pl/6151/i-sesja-rady-miejskiej-19-11-2018-nowa-rada-ukonstytuowala-sie.html

                   Obrady otworzył najstarszy radny, wieloletni prezes spółki AKWA Zdzisław Konik. Zarówno on jak i pozostali radni odebrali z rąk komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze i złożyli ślubowanie.

                   Po ustaleniu składu komisji skrutacyjnej dokonano wyboru przewodniczącego Rady oraz jego zastępców. Dzięki 21 głosom poparcia (na 22 obecnych radnych), obradom ponownie będzie przewodniczył Paweł Nakonieczny z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zastępcami będą Łukasz Bogdanowski, Paweł Szyra oraz Sebastian Jankowicz.

                   17 radnych stworzyło koalicję popierającą Burmistrza Kolbiarza, ale musimy być zgodni wszyscy i nie powinno być podziałów na bloki i kluby – ocenia Sebastian Jankowicz. - Zgoda buduje i takie powinny być nadchodzące lata.

                   https://youtu.be/pB38kfinFR0?t=812

                   Nowa Rada ju| obraduje - Aktualno[ci

                   W dalszej części obrad Przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Lech Ignacy Baliński wręczył zaświadczenie nowo wybranemu Burmistrzowi Nysy.

                   Po ślubowaniu Kordian Kolbiarz zaapelował do radnych o wspólną pracę ponad podziałami i sympatiami politycznymi dla dobra Nysy. - Jestem przekonany, że nie ważne będą partyjne przynależności i będziemy wspólnie budować dobro naszej małej ojczyzny - powiedział Burmistrz Kordian Kolbiarz. - Chciałbym abyśmy mogli za 5 lat spojrzeć mieszkańcom w oczy i powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko aby żyło się w Nysie jak najlepiej.

                   Nowa Rada ju| obraduje - Aktualno[ci

                   Pierwotny porządek obrad został rozszerzony o 11 punktów niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania organu. Ustalono m.in. składy osobowe poszczególnych komisji.

                   Przewodniczącego Komisji Kultury i Kultury Fizycznej ponownie został Adam Zelent, a Komisji Oświaty i Spraw Socjalnych Dariusz Bednarz.

                   Radni wybrani podczas wyborów proporcjonalnych będą mieli inne priorytety niż podczas poprzedniej kadencji – mówi Paweł Nakonieczny. - Mam nadzieje, że będą inaczej patrzeć na potrzeby całej gminy. Ponowny wybór na przewodniczącego to wielki zaszczyt, ale także olbrzymie zobowiązanie. Patrząc w przyszłość,  chciałbym aby była pełna współpraca pomiędzy całą radą, bo cele w kampanii ugrupowania miały bardzo podobne.

                   Nowa Rada ju| obraduje - Aktualno[ci

                   Zgodnie z nowymi przepisami obrady były transmitowane na żywo w internecie, a głosowania odbywały się imiennie. Wszyscy radni muszą również przedstawić oświadczenia majątkowe za ubiegły rok.

                   Transmisja na żywo z sesji cz. 1 >>

                   Transmisja na żywo z sesji cz. 2 >>


                   Skład Rady Miejskiej VIII kadencji

                   Komitet Wyborczy Wyborców Kordiana Kolbiarza

                   1. Zelent Adam - przewodniczący Komisji Kultury i Kultury Fizycznej,
                   2. Krzysik Maciej,
                   3. Dziaduś Przemysław - wszedł za Kordiana Kolbiarza,
                   4. Hałajko Edward - przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Finansów,
                   5. Bednarz Dariusz - przewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Socjalnych,
                   6. Bogdanowski Łukasz - zastępca przewodniczącego Rady,
                   7. Jankowicz Sebastian - zastępca przewodniczącego Rady,
                   8. Kwiatkowski Damian.

                   Prawo i Sprawiedliwość

                   1. Szewczuk Ewelina - przewodnicząca Komisji Urbanistyki i Rolnictwa,
                   2. Święs Marek,
                   3. Szyra Paweł - zastępca przewodniczącego Rady,
                   4. Jamiński Ryszard - przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji,
                   5. Nakonieczny Paweł - przewodniczący Rady,
                   6. Grubiak Wojciech,
                   7. Cwajna Lilia.

                   Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska

                   1. Lichnowska Celina,
                   2. Trytko-Warczak Jolanta,
                   3. Kamienik Feliks,
                   4. Konik Zdzisław,
                   5. Bosak Joanna.

                   Stowarzyszenie „Forum Samorządowe 2002"

                   1. Tarnowski Jacek,
                   2. Czuchraj Jacek - przewodniczący Komisji Rewizyjnej.

                   Liga Nyska

                   1. Pasieka Danuta.

                    Więcej o wynikach wyborów >>


                   Porządek obradI sesji Rady Miejskiej w Nysie

                   w dniu 19 listopada 2018r. o godz. 9.00

                   um nysa logo1. Otwarcie sesji.

                   2. Wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze.

                   3. Złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych.

                   4. Stwierdzenie kworum.

                   5. Wybór Komisji Skrutacyjnej.

                   6. Wybór Przewodniczącego Rady.

                   7. Wybór Zastępcy(ów) Przewodniczącego Rady.

                   8. Wręczenie zaświadczenia nowo wybranemu Burmistrzowi i złożenie przez niego ślubowania.

                   9. Zakończenie obrad I sesji Rady.

                   W załączeniu:

                   - Postanowienie Komisarza Wyborczego w Opolu II z dnia 5 listopada 2018r. wraz z porządkiem obrad

                   Andrzej Babiński
                   Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                   Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

                   • rada miejska
                   • wybory
                    ]]>
                    1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Mon, 19 Nov 2018 16:06:00 +0100
                    Nyski Bon Wychowawczy - nabór wniosków do 10 grudnia 2018 http://www.nasza.nysa.pl/6150/nyski-bon-wychowawczy-nabor-wnioskow-do-10-grudnia-2018.html http://www.nasza.nysa.pl/6150/nyski-bon-wychowawczy-nabor-wnioskow-do-10-grudnia-2018.html

                    NYSKI BON WYCHOWAWCZY – rusza kolejny nabór.

                    Burmistrz Nysy informuje, że od 1 października 2018 r. do 10 grudnia 2018 r. rusza kolejny nabór wniosków o przyznanie świadczenia pieniężnego – bonu wychowawczego na rok 2019.

                     

                    Wnioski do pobrania dostępne są na stronie internetowej www.nysa.eu w zakładce bon wychowawczy i w siedzibie Urzędu Miejskiego I piętro, pokój 126w godzinach pracy Urzędu.

                    Wydział Rozwoju Polityki Społecznej

                    Urząd Miejski w Nysie

                    • dzieci
                    • pomoc spoleczna
                    • rodzina
                     ]]>
                     1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Mon, 19 Nov 2018 10:37:45 +0100
                     Poczwórna dawka humoru w Hali Nysa już 17 XI http://www.nasza.nysa.pl/6148/poczworna-dawka-humoru-w-hali-nysa-juz-17-xi.html http://www.nasza.nysa.pl/6148/poczworna-dawka-humoru-w-hali-nysa-juz-17-xi.html

                     Jak zapewniają organizatorzy Kabaretowy Dobry Wieczór to widowisko dla każdego, kto łaknie dobrego, oryginalnego humoru podanego w sposób lekki i nowatorski. Znany z uwielbianych postaci i nieprzemijających przebojów Kabaret Skeczów Męczących, energetyczny i pełen scenicznej improwizacji Kabaret Nowaki, solowy rodzynek – Igor Kwiatkowski, który udowadnia, że w nowej odsłonie czuje się na scenie jak ryba w wodzie, a także Kabaret K2 – młodość, energia i niepodrabialny styl!

                     Jeżeli pomysł z kabaretowym dobrym wieczorem się przyjmie, to impreza będzie organizowana cyklicznie.

                     Poczwórna dawka humoru w Hali Nysa - Aktualno[ci

                     Wydział Administracyjno-Organizacyjnysa.eu)

                     • hala nysa
                     • imprezy
                      ]]>
                      1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 16 Nov 2018 14:35:00 +0100
                      NEC gotowy do zimy http://www.nasza.nysa.pl/6145/nec-gotowy-do-zimy.html http://www.nasza.nysa.pl/6145/nec-gotowy-do-zimy.html

                      Dla ciepłolubnych nastał trudny czas – przed nami kilka miesięcy w których słupki rtęci wskazywać będą niskie temperatury.  Dlatego tak istotne jest, by w naszych mieszkaniach było ciepło. O to w naszym mieście dba Nyska Energetyka Cieplna.

                      Jesteśmy gotowi do zimy – zapewnia Krzysztof Leśniewski, dyrektor spółki NEC. – Mamy zabezpieczone umowy dostaw paliwa, które wykorzystujemy do zabezpieczenia ciepła, czyli węgiel i gaz. – dodaje.

                      Co ważne, modernizacje przeszedł tez główny kocioł wykorzystywany w zakładzie.

                      Gruntownie przebudowaliśmy nasz kocioł z większej na mniejszą jednostkę, co pozwala na osiągniecie większej sprawności i wykorzystanie nowych technologii. Odnowione urządzanie jest bardziej ekonomiczne i wydajne – podkreśla Krzysztof Leśniewski. – Kiedy jest większe zapotrzebowanie na ciepło, uruchamiamy drugi, duży kocioł. Gdyby przyszła nawet sroga zima, mamy w odwodzie jeszcze inne kotły, tym razem gazowe.

                      Zmarzluchy mogą wiec spać spokojnie, ciepła w naszych mieszkaniach nie zabraknie. Gorzej, gdy trzeba wyściubić nos spod ciepłej kołdry i wyjść z ogrzanego mieszkania na zewnątrz. Aura nie zachęca, ale zawsze pozostaje ciepła herbata i... byle do wiosny.

                      Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                      Urząd Miejski w Nysie

                      • inwestycje
                      • pogoda
                       ]]>
                       1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 16 Nov 2018 09:26:12 +0100
                       Spektakl "Hajducka sieć" w NDK - 29 XI http://www.nasza.nysa.pl/6144/spektakl-hajducka-siec-w-ndk-29-xi.html http://www.nasza.nysa.pl/6144/spektakl-hajducka-siec-w-ndk-29-xi.html

                       To nie pierwszy raz gdy mieszkańcy Hajduk Nyskich z żyłką do aktorstwa pojawiają się na scenie. W swoich spektaklach opowiadali już m.in. o słynnej gruszy, która jest symbolem ich sołectwa. A co zobaczymy tym razem?

                       - Jak nowe millenium przynosi nowe możliwości. Mieszkańcy wsi Hajduki Nyskie, nie pozostając w tyle, chcą nadążyć za coraz szybciej pędzącym światem nowych technologii. Porzucając swoje dawne przyzwyczajenia, hobby i zobowiązania zawodowe, wchodzą w świat wielkich korporacji. - czytamy w opisie organizatorów spektaklu.

                       Dodajmy, że wstęp na wydarzenie jest wolny.

                       Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                       • imprezy
                       • kultura
                       • aktywność społeczna
                       • gmina nysa
                        ]]>
                        1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 16 Nov 2018 09:23:00 +0100
                        Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej http://www.nasza.nysa.pl/6143/program-asystent-rodziny-i-koordynator-rodzinnej-pieczy-zastepczej.html http://www.nasza.nysa.pl/6143/program-asystent-rodziny-i-koordynator-rodzinnej-pieczy-zastepczej.html

                        IWarsztaty aktywizacyjne dla niepełnosprawnych w OPSDofinansowanie z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wynosi 51 120,  zł

                        Celem Programu jest wspieranie jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego i powiatowego w rozwoju systemu wspierania rodzin, w tym zwiększenie dostępu do usług asystenta rodziny w gminie oraz do usług koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej w powiecie.

                        Ponadto założeniem Programu jest stymulowanie podejmowania przez samorządy terytorialne odpowiednich szczebli (gmin i powiatów) działań, które będą służyły wspieraniu rodzin  przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze, w celu zatrzymania w rodzinie dzieci zagrożonych umieszczeniem w pieczy zastępczej lub jak najszybszego powrotu do rodziny dzieci umieszczonych wcześniej w pieczy zastępczej, a także rozwój sieci koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej w celu wspierania tempa procesu deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej.

                        Działania:

                        1. Zintensyfikowanie działań wobec rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, efektem czego będzie zmniejszanie liczby dzieci umieszczanych poza rodziną naturalną, a w przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej – jak najszybszy  ich powrót  do rodziny biologicznej.
                        2. Skoordynowanie wsparcia dla kobiet w ciąży i ich rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży powikłanej oraz w sytuacji niepowodzeń położniczych, a także rodzin z dziećmi, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą ich życiu, powstałe w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.
                        3. Wzmocnienie kompetencji i jakości systemu wsparcia dla funkcjonujących rodzin zastępczych i rodzinnych domów poprzez zatrudnienie  koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej.
                        4. Wzmocnienie stabilności zatrudnienia asystentów rodziny i koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej;

                        Informacja: Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie

                        • rodzina
                        • pomoc spoleczna
                        • edukacja
                         ]]>
                         1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 16 Nov 2018 09:05:00 +0100
                         „Gwiazdka dla wszystkich” - impreza Integracyjna dla niepełnosprawnych http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6142/gwiazdka-dla-wszystkich-impreza-integracyjna-dla-niepelnosprawnych.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6142/gwiazdka-dla-wszystkich-impreza-integracyjna-dla-niepelnosprawnych.html

                         Impreza ma na celu zapoznanie środowiska lokalnego z działalnością artystyczną osób niepełnosprawnych.

                         Podczas występów na scenie swoje talenty zaprezentują osoby niepełnosprawne oraz młodzież i dzieci Przedszkola Integracyjnego nr 5 z Nysy, Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „GIM2” Nysa, Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nysie, Zespołu Placówek Specjalnych w Nysie.

                         Wystąpią również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów Zespołu Szkół w Głuchołazach oraz przy Caritas Diecezji Opolskiej, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Aleje Wojska Polskiego w Nysie, uczestnicy Środowiskowego Dom Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie oraz dzieci z Zespołu Promyczki.

                         W kawiarence uczestnicy i goście będą mieli możliwość nabycia słodkości oraz wyrobów artystycznych o tematyce zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wykonanych przez osoby niepełnosprawne.

                         Ostatnie darmowe zaproszenia można odebrać w kasie Nyskiego Domu Kultury (II piętro, wejście od ulicy Chodowieckiego).

                         • imprezy
                         • zdrowie
                          ]]>
                          1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Thu, 15 Nov 2018 22:16:04 +0100
                          Konsultacje społeczne "Prognozy oddziaływania na środowisko ..." http://www.nasza.nysa.pl/6140/konsultacje-spoleczne-prognozy-oddzialywania-na-srodowisko.html http://www.nasza.nysa.pl/6140/konsultacje-spoleczne-prognozy-oddzialywania-na-srodowisko.html

                          um nysa logoDokument wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko będą wyłożone do publicznego wglądu na okres 21 dni w dniach od 15.11.2018 r. do 05.12.2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Nysie ul. Kolejowa 15, pok. 132 - I piętro oraz będą udostępnione na stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.nysa.eu

                          Prognoza oddziaływania na środowisko

                          projektu dokumentu pn. "Aktualizacja założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe oraz geotermię dla gminy Nysa"

                          {aridoc engine="google" width="100%" height="800"}images/doc/2018-zaopatrzenia-w-cieplo-ocena-oddzialywania.pdf{/aridoc}

                            (obraz można powiększyć, nawet na cały ekran - prawy górny róg)

                           

                          Wydział Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa

                          • ochrona srodowiska
                          • inwestycje
                           ]]>
                           1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 14 Nov 2018 13:50:00 +0100
                           Postęp prac przy przebudowie ul. Szopena http://www.nasza.nysa.pl/6139/postep-prac-przy-przebudowie-ul-szopena.html http://www.nasza.nysa.pl/6139/postep-prac-przy-przebudowie-ul-szopena.html

                            

                            
                           • inwestycje
                           • komunikacja
                            ]]>
                            1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - Nysa Wed, 14 Nov 2018 10:43:24 +0100
                            Nowa sala gimnastyczna w Niwnicy coraz bliżej http://www.nasza.nysa.pl/6138/nowa-sala-gimnastyczna-w-niwnicy-coraz-blizej.html http://www.nasza.nysa.pl/6138/nowa-sala-gimnastyczna-w-niwnicy-coraz-blizej.html

                            Nowa sala coraz bli|ej - Aktualno[ci

                            Dzieciaki będą mogły grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, a także sprawdzić swoje umiejętności w unihokeju i badmintonie. W sali znajdzie się również miejsce na dwa nowe pomieszczenia lekcyjne. 

                            Nowa sala coraz bli|ej - Aktualno[ci

                            Nowa sala coraz bli|ej - Aktualno[ci

                            Przypomnijmy, że w przyszłym roku rozpocznie się także budowa sal gimnastycznych w szkole w Goświnowicach i Zespole Szkół Sportowych.

                            Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                            Urząd Miejski w Nysie

                            • edukacja
                            • inwestycje
                            • sport
                             ]]>
                             1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 14 Nov 2018 10:43:19 +0100
                             LIX Sesja Rady Miejskiej - koniec kadencji 2014-18 http://www.nasza.nysa.pl/6137/lix-sesja-rady-miejskiej-koniec-kadencji-2014-18.html http://www.nasza.nysa.pl/6137/lix-sesja-rady-miejskiej-koniec-kadencji-2014-18.html

                             W trakcie ostatniej sesji Burmistrz Kordian Kolbiarz i Przewodniczący Rady Paweł Nakonieczny podziękowali radnym za 4 lata pracy na rzecz gminy i mieszkańców. Każdy z rajców otrzymał pamiątkowe tablo.

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Koniec kadencji 2014-2018 - Aktualno[ci

                             Trzeba przyznać, że kadencja 2014-2018 była pod wieloma względami rekordowa. Radni zainaugurowali ją 1 grudnia 2014r. W ciągu czterech lat spotkali się aż 59 razy, czym pobili dotychczasowy rekord - najwięcej posiedzeń było w kadencji 2001-2006 (56). Najkrótsza z sesji w tej kadencji trwała zaledwie kwadrans, zaś najdłuższa (w sprawie galerii DEKADA) aż 3 dni.

                             Zapytani przez nas radni, wśród najważniejszych wydarzeń minionej kadencji wymieniają m.in. inwestycję firmy Umicore, budowę hali sportowo-widowiskowej, modernizację kąpieliska miejskiego, wprowadzenie bonu wychowawczego, a także liczne inwestycje w dzieci i oświatę, wśród nich budowę nowego Przedszkola nr 10, termomodernizację Żłobka nr 1 i przywrócenie kuchni oraz stołówek do przedszkoli i szkół.


                             Radny Janusz Litwin zmarł 11 listopada br. po ciężkiej chorobie w wieku 65 lat.

                             nysa radny Janusz Litwin

                             Janusz Litwin - radny z Domaszkowic ©fot. Tomasz Doszak

                             Porządek LIX Sesji Rady Miejskiej w Nysie

                             w dniu 13 listopada 2018 roku, godz. 13.00

                             1. Sprawy organizacyjne:

                             • 1) otwarcie sesji i stwierdzenie quorum,
                             • 2) przyjęcie protokołu z LVIII sesji Rady Miejskiej,
                             • 3) informacja z działalności międzysesyjnej Burmistrza Nysy,
                             • 4) informacja z działalności Przewodniczącego Rady i jego zastępców.

                             2. Interpelacje radnych.

                             3. Wnioski radnych.

                             4. Oświadczenia radnych.

                             5. Informacja o podmiotach, w których na terenie Gminy Nysa wykonywana będzie praca społecznie użyteczna.

                             6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej w Nysie w sprawach:

                             • 1) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wsi Konradowa oraz części miasta Nysy w rejonie ulicy Jagiellońskiej i Nowowiejskiej,
                             • 2) przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego grunty wsi Głębinów,
                             • 3) obniżenia kwoty stanowiącej średnią cenę sprzedaży drewna przyjmowanej jako podstawa obliczania podatku leśnego na obszarze Gminy Nysa,
                             • 4) obniżenia średniej ceny skupu żyta przyjmowanej jako podstawa obliczania podatku rolnego na obszarze Gminy Nysa,
                             • 5) zmiany uchwały Nr XVII/243/16 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 1 marca 2016 r.    w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości,
                             • 6) zmiany budżetu Gminy Nysa na 2018 rok,
                             • 7) zmiany uchwały Nr XLVII/704/18 Rady Miejskiej w Nysie z dnia 22 stycznia 2018 r. w sprawie uchwalenia wieloletniej prognozy finansowej na lata 2018-2041.

                             7. Sprawy różne, wolne wnioski.

                             8. Zakończenie obrad.

                             Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                             Urząd Miejski w Nysie

                             Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

                             • rada miejska
                              ]]>
                              1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 14 Nov 2018 10:43:18 +0100
                              Anna Biliczak Prymusem Opolszczyzny i stypendystką Marszałka woj. opolskiego http://www.nasza.nysa.pl/6136/anna-biliczak-prymusem-opolszczyzny-i-stypendystka-marszalka-woj-opolskiego.html http://www.nasza.nysa.pl/6136/anna-biliczak-prymusem-opolszczyzny-i-stypendystka-marszalka-woj-opolskiego.html

                               

                              Z kolei 19 października br. została zaproszona przez Marszałka Województwa Opolskiego na obchody Regionalnego Święta Edukacji, gdzie w gronie najlepszych uczniów i naukowców naszego województwa, jako jedyna uczennica naszej Gminy, odebrała od Marszałka to honorowe odznaczenie. W uroczystej gali towarzyszyły jej  Dyrektor Gabriela Sowa oraz wychowawczyni Joanna Strzałka. 


                              Nagroda ta przyznawana jest uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce oraz sukcesy na szczeblach krajowym i zagranicznym. Prymus Opolszczyzny to nie tylko bardzo dobry uczeń, ale też laureat olimpiad i konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych. 

                               

                              Anna Wiktoria Biliczak jest uczennicą wykazującą się nie tylko najwyższymi wynikami w nauce. Jest także laureatką i zwyciężczynią konkursów krajowych i międzynarodowych. Uczennica została zaproszona przez Marszałka Województwa Opolskiego na obchody Regionalnego Święta Edukacji, gdzie w gronie najlepszych uczniów i naukowców naszego województwa, odebrała odznaczenie. W uroczystej gali towarzyszyły jej Pani Dyrektor Gabriela Sowa oraz wychowawczyni Pani Joanna Strzałka. 

                              Informacja i zdjęcia: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Goświnowicach

                               

                              • edukacja
                              • nagrody
                               ]]>
                               1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 14 Nov 2018 08:33:00 +0100
                               Warsztaty aktywizacyjne dla mam z małymi dziećmi http://www.nasza.nysa.pl/6135/warsztaty-aktywizacyjne-dla-mam-z-malymi-dziecmi.html http://www.nasza.nysa.pl/6135/warsztaty-aktywizacyjne-dla-mam-z-malymi-dziecmi.html

                               ops nysaOśrodek Pomocy Społecznej w Nysie zaprasza na warsztaty aktywizacyjne dla mam. Okazję do spotkań z doradcami, mamy będą miały jeszcze 27 listopada i 19 grudnia.


                               Wydział Rozwoju Polityki Społecznej

                               Urząd Miejski w Nysie

                               • edukacja
                               • rodzina
                               • pomoc spoleczna
                                ]]>
                                1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 14 Nov 2018 08:30:00 +0100
                                Tryton dla Józefa Szwaba - XXI gala Trytona Nyskiego http://www.nasza.nysa.pl/6134/tryton-dla-jozefa-szwaba-xxi-gala-trytona-nyskiego.html http://www.nasza.nysa.pl/6134/tryton-dla-jozefa-szwaba-xxi-gala-trytona-nyskiego.html

                                To była wyjątkowa gala, gdyż wpisała się w program obchodów stulecia naszej Niepodległości. Chwilę po obchodach pod pomnikiem kapituła Trytona Nyskiego stawiła się w NDK, by podjąć najważniejszą decyzję - kto otrzyma w tym roku najbardziej prestiżową nyską statuetkę.

                                W tym roku nominowani byli Józef Szwab, założyciel i dyrygent chóru Czerwony Goździk, Stanisław Kuszła, Prezes Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa powiatu nyskiego oraz Maciej Krzysik, który dzięki stronie "Nysa 1945" popularyzuje historię naszego miasta.

                                Oprawę muzyczną gali zapewniła laureatka Małego Trytona Anna Urzędowska. Utalentowana młoda pianistka po raz kolejny pokazała swój kunszt, olbrzymi talent, a swoimi interpretacjami dzieł muzyki i ekspresją zachwyciła zgromadzoną w NDK publiczność.

                                Emocjonalne wykonanie młodej artystki tylko spotęgowały emocje przed kulminacją wieczoru - czyli ogłoszeniem laureata nagrody. Werdykt kapituły ogłosił jej przewodniczący Adam Zelent. Trytonem Nyskim w tym roku nagrodzony został Józef Szwab, założyciel i dyrygent chóru Czerwony Goździk.

                                Pan Józef na scenie jak zawsze tryskał pozytywną energią i humorem. Jak zdradził nam za kulisami laureat, zdobycie Trytona było jego marzeniem. Teraz ma w planach nagranie płyty wraz ze swoim chórem.

                                Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                 

                                • nysa
                                • konkursy
                                • nagrody
                                 ]]>
                                 1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 14 Nov 2018 08:24:00 +0100
                                 Przywrócono gabinet pielęgniarski w Goświnowicach http://www.nasza.nysa.pl/6132/przywrocono-gabinet-pielegniarski-w-goswinowicach.html http://www.nasza.nysa.pl/6132/przywrocono-gabinet-pielegniarski-w-goswinowicach.html

                                 - Dzięki temu pani pielęgniarka może świadczyć swoje usługi dla wszystkich dzieci w naszej szkole. - mówi dyrektor palcówki w Goświnowicach Gabriela Sowa. - Ma w zakresie m.in. badania bilansowe czy dbanie o profilaktykę stomatologiczną naszych najmłodszych. 

                                 Przywrócono gabinet pielgniarski - Aktualno[ci

                                 Przywrócono gabinet pielgniarski - Aktualno[ci

                                 Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                  Urząd Miejski w Nysie

                                 • edukacja
                                 • dzieci
                                 • zdrowie
                                  ]]>
                                  1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 13 Nov 2018 13:21:00 +0100
                                  Łączyła ich miłość do Polski - widowisko historyczne w NDK http://www.nasza.nysa.pl/6131/laczyla-ich-milosc-do-polski-widowisko-historyczne-w-ndk.html http://www.nasza.nysa.pl/6131/laczyla-ich-milosc-do-polski-widowisko-historyczne-w-ndk.html

                                  Dyrektor nyskiego Muzeum i historyk Edward Hałajko wraz z rzecznikiem Starostwa Powiatowego Bartoszem Bukałą przeprowadzili nas przez 100 lat historii. Cofnęliśmy się o właśnie o wiek, by jeszcze raz przyjrzeć się najważniejszym wydarzeniom minionych 100 lat w kontekście Polski i Polaków.

                                  Ta retrospektywna wycieczka pozwoliła lepiej zrozumieć trudną i zawiłą drogę Polaków do wolności i niepodległości.

                                  Wszystko okrasiły przejmujące interpretacje znanych patriotycznych pieśni w wykonaniu Nyskiego Studia Piosenki. Podopieczni Dariusza Orłowskiego byli w swych interpretacjach tak przekonujący, że mogliśmy niemal na własnej skórze poczuć emocje wydarzeń, o których śpiewali na scenie.

                                  Kanwą przedstawienia „Drogi do Niepodległości" było spotkanie Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego w Tokio w 1905r. W rolę Marszałka wcielił się dyrektor NDK Marek Kędzierski, zaś współzałożyciela Narodowej Demokracji zagrał Andrzej Czernik.

                                  Jak doskonale wiemy z historii, tych mężów stanu dzieliło niemal wszytko, ale łączyło jedno - wielka miłość do Ojczyzny. Ostatecznie to ich wspólne wysiłki, a także innych polskich patriotów, jak Ignacy Jan Paderewski, doprowadziły do tego, że Polacy po 123 latach zaborów mogli w końcu cieszyć się wolnością.

                                  Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                  • historia
                                  • uroczystosci
                                  • patriotyzm
                                   ]]>
                                   1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 13 Nov 2018 13:07:00 +0100
                                   II Otmuchowskie Grand Prix Biegowe za nami http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6127/ii-otmuchowskie-grand-prix-biegowe-za-nami.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6127/ii-otmuchowskie-grand-prix-biegowe-za-nami.html

                                   Wszystkich miłośników biegania czekała bardzo urozmaicona trasa – dystans 5 km i 10 km. Dodatkową atrakcją były biegi dla dzieci.

                                   Wszyscy uczestnicy biegu odebrali medale, a najlepsi w każdej kategorii wiekowej otrzymali puchary i nagrody. Był też ciepły posiłek, po którym wszyscy na pewno dobrze się zregenerowali.

                                   Biegacze dali pokaz wspaniałej rywalizacji połączonej z zabawą. Serdecznie gratulujemy wszystkim biorącym udział w tej wspaniałej imprezie. I już teraz zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

                                   Wyniki zawodów>>

                                    

                                   Wydarzenie ma na celu popularyzację i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

                                   Program imprezy

                                   • 9:00 do 11:30 – godziny pracy biura zawodów
                                   • 10:00 - Oficjalne otwarcie zawodów (hymn)
                                   • 10:30 Start Biegu dla młodzieży klasy 7- 8 i dekoracja zwycięzców
                                   • 10:55 Start Biegu dla młodzieży klasy 4 - 6 i dekoracja zwycięzców
                                   • 11:15 Start Biegu dla dzieci klasy 1-3
                                   • 11:30 Start Biegu dla dzieci przedszkolaki
                                   • 11:50 Start Biegu na 10km
                                   • 12:00 Start Biegu na 5km
                                   • 14:50 Dekoracja open (1-3) na dystansie 5km
                                   • 15:00 Dekoracja open (1-3) i w kategoriach wiekowych na dystansie 10 km

                                   Oficjalne zakończenie zawodów godz. 15:45-16:00

                                   II Otmuchowskie Grand Prix Biegowe ju| w niedziel - Aktualno[ci

                                   Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

                                   • sport
                                    ]]>
                                    1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Tue, 13 Nov 2018 10:19:24 +0100
                                    Dumni z naszej Niepoodległej - obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości http://www.nasza.nysa.pl/6126/dumni-z-naszej-niepoodleglej-obchody-100-lecia-odzyskania-niepodleglosci.html http://www.nasza.nysa.pl/6126/dumni-z-naszej-niepoodleglej-obchody-100-lecia-odzyskania-niepodleglosci.html

                                    W niedzielę wszyscy czuliśmy jedno - dumę z bycia Polakami, naszego kraju i biało-czerwonych barw.

                                    To była sentymentalna podróż przez historię. Najpierw zabytkowymi autobusami, które kursowały przez nasze miasto, a później wieczorem w Nyskim Domu Kultury, gdzie przypomnieliśmy sobie najważniejsze wydarzenia ostatnich stu lat.

                                    https://youtu.be/CuzIXn3Jc-Y

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Nim jednak przenieśliśmy się do NDK, obchody Odzyskania Niepodległości rozpoczęła tradycyjnie uroczysta Msza Święta w naszej Bazylice. Później tłum Nysan zebrał  się na Rynku, wysłuchaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, a w niebo pofrunęły stada gołębi, które wypuszczone z klatek przypomniały odrodzoną 100 lat temu Polskę, wyzwoloną z zaborczych kajdan. Na wszystko dumnie z góry spoglądał jeden z architektów naszej wolności, Józef Piłsudski, pod którego pomnikiem złożono kwiaty i zapalono znicze.

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Marszałek odprowadził tylko wzrokiem tłum kierujący się tym razem pod pomnik Patriotom Polskim. Tam ponownie odśpiewaliśmy nasz hymn. I znów ciarki przechodziły po plecach, gdy gardła nie szczędzili i ci starsi pamiętający jeszcze czasy gdy o Polskę i Polskość trzeba było walczyć, i ci młodsi, dla których wolność jest już czymś oczywistym. Uroczystości uświetnił chór „Camerata”  pod kierownictwem  Ewy Wróblewskiej, a okolicznościowe przemówienie wygłosił Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Nakonieczny.

                                    Była też salwa honorowa artylerii Legii  Polsko - Włoskiej , a liczne delegacje tradycyjnie złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Patriotom Polskim. Wśród nich m.in. posłowie RP, władze samorządowe, delegacja z partnerskiego miasta Ludinghausen, władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, służby mundurowe, kombatanci oraz dzieci i młodzież. 

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Z okazji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Prezydent Andrzej Duda rozesłał wszystkim polskim samorządom biało-czerwone flagi. W przygotowanych przez parę prezydencką i wolontariuszy przesyłkach, oprócz flagi, znalazło się też przesłanie od Prezydenta. "Niech flaga Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości i państwowości oraz znak naszego przywiązania do Ojczyzny, którą współtworzą lokalne wspólnoty, będzie stale obecna pośród nas, a zwłaszcza w roku obchodów stulecia Odzyskania Niepodległości".

                                    Dumni z naszej NiepoodlegBej - Aktualno[ci

                                    Po uroczystościach pod pomnikiem Patriotom Polskim przenieśliśmy się do Nyskiego Domu Kultury, gdzie zobaczyliśmy kolejną galę Trytona Nyskiego i ciekawy spektakl historyczny „Drogi do Niepodległości".

                                    Zobacz pełną fotorelację >>

                                    Relacja video z wydarzenia już w piątek w Nyskiej Kronice Filmowej.

                                    Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                    • uroczystosci
                                    • patriotyzm
                                     ]]>
                                     1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 13 Nov 2018 10:19:19 +0100
                                     Marsz "Stop przemocy w Nysie" - Nysanie mówią NIE http://www.nasza.nysa.pl/6125/marsz-stop-przemocy-w-nysie-nysanie-mowia-nie.html http://www.nasza.nysa.pl/6125/marsz-stop-przemocy-w-nysie-nysanie-mowia-nie.html

                                     Marsz to reakcja na śmierć 22-letniego Maćka, ofiary bestialskiego napadu. 

                                     https://youtu.be/wUhE_XUNZXM?t=1242

                                     Relacja filmowa >>

                                     Do napadu doszło pod koniec ubiegłego miesiąca. Przypomnijmy, że w sobotni wieczór 27 października na parkingu obok jednego z nyskich sklepów grupę chłopaków zaatakowało czterech napastników uzbrojonych m.in. w kij bejsbolowy. Jeden z zaatakowanych, 22-letni student, został nim uderzony w głowę. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł kilka dni później w szpitalu. Nysanie w obliczu tej tragedii pokazali, że nie godzą się na przemoc.

                                     Nysanie mówi NIE przemocy - Aktualno[ci

                                     Nysanie mówi NIE przemocy - Aktualno[ci

                                     Nysanie mówi NIE przemocy - Aktualno[ci

                                     Nysanie mówi NIE przemocy - Aktualno[ci

                                     Dodajmy, że wszyscy sprawcy napaści na 22-letniego Maćka zostali zatrzymani przez policję. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

                                     Wydarzenie odbyło się we współpracy z Fundacją Emspl-Grupa ICE NYSA oraz Samorządem Studenckim PWSZ w Nysie.

                                     Termin: Sobota (10 listopada) Godzina: 12.00 - 14.00

                                     Start: ulica Armii Krajowej 11, przed Komendą Powiatową Policji w Nysie, Rynek

                                     Link do wydarzenia na Facebooku ------- zobacz >>

                                     Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                     • bezpieczenstwo
                                     • aktywność społeczna
                                      ]]>
                                      1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 13 Nov 2018 08:51:00 +0100
                                      Uczą się programowania - „Klub Młodego Programisty” http://www.nasza.nysa.pl/6120/ucza-sie-programowania-klub-mlodego-programisty.html http://www.nasza.nysa.pl/6120/ucza-sie-programowania-klub-mlodego-programisty.html

                                      „Klub Młodego Programisty” dedykowany jest dla dwóch grup wiekowych: dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej oraz ich rodziców.

                                      Do października 2020 r. w nyskim Klubie odbędzie się w sumie 260 godzin warsztatów dla ponad 2500 uczestników.

                                      - To dla nas bardzo ważny projekt. Zlokalizowanie Klubów Młodego Programisty w 16 miastach średniej wielkości nie tylko wyrównuje szanse edukacyjne mieszkających w nich dzieci, ale również daje ich rodzicom możliwość dowiedzenia się czym jest programowanie i dlaczego warto na nie postawić – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Zachęcamy mieszkańców Nysy i okolicznych miejscowości do udziału w zajęciach – dodaje.

                                      Ucz si programowania - Aktualno[ci

                                      Co to jest „Klub Młodego Programisty”?

                                      Nyski Klub Młodego Programisty jest jednym z 16 punktów warsztatowych, uruchomionych przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK na terenie całej Polski – po jednym w każdym województwie. Kluby działają także w Stargardzie, Siedlcach, Ełku, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Suwałkach, Kwidzynie, Żorach, Ostrowcu Świętokrzyskim i Gnieźnie.

                                      Punkty warsztatowe będą funkcjonowały przez dwa lata – do października 2020 r. W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania, przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.

                                      To co odróżnia warsztaty od innych, to fakt, że mogą brać w nich udział także… rodzice! Stawiamy nie tylko na naukę, ale i na wspólne spędzanie czasu. Dla każdej grupy wiekowej, w każdym z Klubów, zorganizowanych zostanie kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych warsztatów, prowadzonych na czterech poziomach trudności.

                                      Ucz si programowania - Aktualno[ci

                                      Jak się zapisać na zajęcia?

                                      Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl[1] i wypełnić dostępny tam formularz. Ważne, by wybrać odpowiedni poziom (tj. przeznaczony dla uczniów klas 1-3 lub dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych). O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą one przyjmowane do wyczerpania miejsc w danym cyklu szkoleniowym. Zgłoszenie na warsztaty musi zostać dokonane najpóźniej na dwa dni robocze przed dniem rozpoczynającym serię warsztatów. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres email otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.

                                      Jaki jest cel projektu?

                                      Otwarcie Klubów to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.

                                      Głównym założeniem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do przybliżenia nauki programowania dzieciom i rodzicom.

                                      - Chcemy, by dowiedzieli się, że nie jest to zajęcie dla wybranych, a świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Programowanie, poprzez zabawę, uczy logicznego myślenia. Rozwija wiele kompetencji – kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań. Dzięki niemu dziecko nauczy się, jak zadaniowo podejść do stawianych problemów – mówi minister Marek Zagórski. - Kluby, w zależności od miasta, powstały w takich instytucjach jak domy kultury, centra nauki, ośrodki edukacyjne, biblioteki, czy świetlice. To nie przypadek. Wszystkie te miejsca, zwykle skupiają lokalne inicjatywy. I na tym nam właśnie zależy – dodaje minister cyfryzacji.

                                      Informacja: Klub Młodego Programisty w Nysie

                                      Bastion Królowej Jadwigi (parter)

                                      Punkt Informacyjno-Turystyczny

                                      ul. Piastowska 19

                                      Zdj. Urząd Miejski w Nysie

                                      • dzieci
                                      • edukacja
                                       ]]>
                                       1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 09 Nov 2018 11:29:00 +0100
                                       Nowe boisko w Goświnowicach coraz bliżej http://www.nasza.nysa.pl/6119/nowe-boisko-w-goswinowicach-coraz-blizej.html http://www.nasza.nysa.pl/6119/nowe-boisko-w-goswinowicach-coraz-blizej.html

                                       Pogoda sprzyja, więc prace idą pełną parą. W Goświnowicach pożegnano stare przyszkolne boisko, a w jego miejsce już niebawem powstanie nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt. To jednak nie koniec dobrych wiadomości dla placówki. Już w przyszłym roku w Goświnowicach rozpocznie się budowa sali gimnastycznej.

                                       Nowe boisko coraz bli|ej - Aktualno[ci

                                       Nowe boisko coraz bli|ej - Aktualno[ci

                                       Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                       • edukacja
                                       • sport
                                       • inwestycje
                                        ]]>
                                        1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 09 Nov 2018 09:44:00 +0100
                                        "Kocie oczka" dla bezpieczeństwa dzieci http://www.nasza.nysa.pl/6118/kocie-oczka-dla-bezpieczenstwa-dzieci.html http://www.nasza.nysa.pl/6118/kocie-oczka-dla-bezpieczenstwa-dzieci.html

                                        Na razie takie bezpieczne przejście dla pieszych pojawiło się przed Przedszkolem nr 6 na ul. Armii Krajowej. 

                                        - To rozwiązanie spotyka się z bardzo przychylną opinią użytkowników tego przejścia, w szczególności rodziców, którzy odprowadzają dzieci do przedszkola. - mówi Marek Rymarz, Wiceburmistrz Nysy. - W związku z tym pojawią się także w innych miejscach często uczęszczanych przez rodziny, m.in. w Parku Miejskim i na ul. Powstańców Śląskich.  


                                        Docelowo "kocie oczka" mają pojawić się przed każdym żłobkiem, przedszkolem i przed każdą szkołą.

                                         Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                        • edukacja
                                        • bezpieczenstwo
                                        • dzieci
                                         ]]>
                                         1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 09 Nov 2018 09:34:00 +0100
                                         Spotkanie dla rodzin zastępczych 14 XI http://www.nasza.nysa.pl/6115/spotkanie-dla-rodzin-zastepczych-14-xi.html http://www.nasza.nysa.pl/6115/spotkanie-dla-rodzin-zastepczych-14-xi.html

                                         Spotkanie odbędzie się w środę 14 listopada 2018 roku o godzinie 16.00, w Domu Formacyjnym w Nysie, ul. E. Gierczak 2.

                                         Tematem spotkania będzie "Dobra rodzina, czyli jak funkcjonują sprawne systemy rodzinne”. W spotkaniu udział weźmie Prezes Fundacji ESPA, co da uczestnikom możliwość podjęcia współpracy w zakresie rozwoju dzieci i młodzieży.

                                         Tematy i terminy pozostałych spotkań w ramach grupy wsparcia >>

                                         Fundacja ESPA to organizacja pozarządowa o charakterze non-profit. Nazwa została zaczerpnięta z pierwszych liter słów: E-edukacja, S-społeczność, P-partnerstwo, A-aktywizacja. Fundacja w głównej mierze koncentruje się na pomocy dzieciom i młodzieży, jednakże swoimi staraniami w miarę możliwości obejmuje również dorosłych. Poprzez edukację chcą kształtować przyszłe pokolenie ludzi odpowiedzialnych, wywierających pozytywny wpływ na otoczenie, wyróżniających się wysokim poziomem wartości moralnych i etycznych.

                                         Więcej o Fundacji ESPA >>

                                         • rodzina
                                         • pomoc spoleczna
                                         • edukacja
                                          ]]>
                                          1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - Nysa Wed, 07 Nov 2018 21:40:23 +0100
                                          „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” - Aktualności http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6114/zostan-zolnierzem-rzeczypospolitej-aktualnosci.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6114/zostan-zolnierzem-rzeczypospolitej-aktualnosci.html

                                          12 listopada br., Wojskowa Komenda Uzupełnień w Brzegu rozpoczyna kolejny tydzień rekrutacyjny w ramach realizacji kampanii promocyjno-informacyjnej pn. „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” na ternie powiatu nyskiego.

                                          Celem kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych (wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej), w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych − szeregowych, podoficerów i oficerów.

                                          – Chcemy, aby Wojsko Polskie było liczniejsze, aby młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z Wojskiem. To innowacyjna kampania, wykorzystująca nowoczesne formy przekazu. Jej zadaniem jest doprowadzenie do tego, aby w przyszłym roku do Wojska Polskiego przystąpiło 10 tysięcy nowych żołnierzy – powiedział Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej w Lublinie inaugurując kampanię Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej.

                                          Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” na terenie powiatu nyskiego będzie realizowana w formule tzw. „tygodnia rekrutacyjnego”. W teren wyruszy mobilny zespół rekrutacyjny, złożony z przedstawicieli Wojskowej Komendy Uzupełnień w Brzegu oraz przedstawiciela 1. Brzeskiego Pułku Saperów.

                                          Podczas naszej wizyty żołnierze zawodowi opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Zainteresowanym wskażą, dokąd powinni się zwrócić, by uzyskać szczegółowe informacje, wręczą foldery i ulotki. Nasi pracownicy będą zachęcać, wspierać i doradzać, co zrobić, by nie przegapić ciekawej szansy, a zarazem podjąć odpowiedzialną i przemyślaną decyzję o swojej przyszłości, być może związanej ze służbą Ojczyźnie.

                                          SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYTSKICH ZAINTERESOWANYCH!

                                          HARMONOGRAM TYGODNIA REKRUTACYJNEGO W POWIECIE NYSKIM

                                          ZostaD {oBnierzem! - Aktualno[ci - Urzd Miejski w Nysie

                                          „ZostaD {oBnierzem Rzeczypospolitej” - Aktualno[ci

                                          • bezpieczenstwo
                                          • mlodziez
                                          • militaria
                                           ]]>
                                           1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Wed, 07 Nov 2018 21:40:22 +0100
                                           Hala nadal twierdzą - kolejne zwycięstwo Stali http://www.nasza.nysa.pl/6110/hala-nadal-twierdza-kolejne-zwyciestwo-stali.html http://www.nasza.nysa.pl/6110/hala-nadal-twierdza-kolejne-zwyciestwo-stali.html

                                           Stal zajmuje drugie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Do lidera z Tomaszowa Mazowieckiego traci zaledwie trzy punkty. Kolejny mecz nasi siatkarze zagrają w środę 14 listopada. Ich rywalem będzie legendarny TAURON AZS Częstochowa.

                                           fot. Stal Nysa

                                           • sport
                                            ]]>
                                            1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Wed, 07 Nov 2018 08:55:00 +0100
                                            Marsz "Stop przemocy w Nysie" http://www.nasza.nysa.pl/6108/marsz-stop-przemocy-w-nysie.html http://www.nasza.nysa.pl/6108/marsz-stop-przemocy-w-nysie.html

                                            Już w najbliższą sobotę ulicami naszego miasta przejdzie marsz pod hasłem "Stop przemocy w Nysie". - Nieuzasadniona śmierć 22-letniego Maćka - mieszkańca Nysy, która nie może pozostać bez echa, skłoniła nas do działań. Chcemy zmobilizować społeczeństwo, władze miasta, powiatu oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, aby powiedzieć NIE przemocy. - podkreślają organizatorzy wydarzenia. - Solidarnie z mieszkańcami chcemy pokazać, że pragniemy bezpiecznej Nysy dla wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych i kategorycznie nie zgadzamy się na działania cechujące się agresją i przemocą.

                                            Relacja filmowa >>

                                            Marsz rozpocznie się o godzinie 12:00 dnia 10.11.2018 r. spod budynku KPP Nysa przy ul. Armii Krajowej, następnie przejdzie pod budynek Starostwa Powiatowego, pod Urząd Gminy, ulicą Chodowieckiego pod budynek Sądu Rejonowego i zakończy się na Rynku pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

                                            Nieuzasadniona śmierć 22 - letniego Maćka - mieszkańca Nysy, która nie może pozostać bez echa, skłoniła nas do działań. Chcemy zmobilizować społeczeństwo, władze miasta, powiatu oraz służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, aby powiedzieć NIE przemocy.

                                            Solidarnie z mieszkańcami chcemy pokazać, że pragniemy bezpiecznej Nysy dla wszystkich mieszkańców oraz przyjezdnych i kategorycznie nie zgadzamy się na działania cechujące się agresją i przemocą.

                                            Wydarzenie odbywa się we współpracy z Fundacją Emspl-Grupa ICE NYSA oraz Samorządem Studenckim PWSZ w Nysie.

                                            Do marszu może dołączyć każdy z nas.

                                            Termin: Sobota (10 listopada)Godzina: 12.00 - 14.00

                                            Start: ulica Armii Krajowej 11, przed Komendą Powiatową Policji w Nysie

                                            Link do wydarzenia na Facebooku ------- zobacz

                                             

                                            Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                            • bezpieczenstwo
                                            • aktywność społeczna
                                             ]]>
                                             1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 06 Nov 2018 10:34:00 +0100
                                             Przedszkola nr 9 - "100 dzieci na setną rocznicę" http://www.nasza.nysa.pl/6107/przedszkola-nr-9-100-dzieci-na-setna-rocznice.html http://www.nasza.nysa.pl/6107/przedszkola-nr-9-100-dzieci-na-setna-rocznice.html

                                             Biało-czerwoną flagę utworzyły wspólnie z leśnikami podczas wycieczki do lasu.

                                             Informacja: Przedszkole nr 9 w Nysie

                                             • historia
                                             • patriotyzm
                                              ]]>
                                              1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Tue, 06 Nov 2018 08:36:00 +0100
                                              Porządek obrad XLI sesji Rady Powiatu http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6105/porzadek-obrad-xli-sesji-rady-powiatu.html http://www.nasza.nysa.pl/aktualnosci-powiatu-nyskiego/6105/porzadek-obrad-xli-sesji-rady-powiatu.html

                                              nysa powiat flaga urzedowa mPORZĄDEK OBRAD:

                                              1. Sprawy organizacyjne,

                                              • a) otwarcie posiedzenia,
                                              • b) stwierdzenie kworum,
                                              • c) przyjęcie protokołu z XL sesji.

                                              2. Sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Zarządu,

                                              3. Interpelacje i wnioski radnych,

                                              4. Podjęcie uchwał w sprawie:

                                              • a) uchwalenia Statutu Powiatu Nyskiego,
                                              • b) przyznania odznaczenia „Honorowy Order Zasług dla Powiatu Nyskiego PROMEREOR”
                                              • c) zmiany uchwały Rady Powiatu w sprawie określenia zadań, na które przeznacza się środki finansowe Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w 2018 r.
                                              • d) uchwalenia „programu współpracy Powiatu Nyskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”,
                                              • e) ustalenia na 2019 r. opłat za usuniecie i przechowywanie pojazdów usuniętych z drogi oraz wysokości kosztów, do pokrycia których obowiązany jest właściciel pojazdu w przypadku odstąpienia od jego usunięcia,
                                              • f) przyznawania stypendiów uczniom ze szkół podstawowych z terenu powiatu nyskiego,
                                              • g) przyjęcia Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży na terenie powiatu nyskiego,
                                              • h) zmiany budżetu Powiatu Nyskiego na 2018 rok,

                                              5. Wolne wnioski.

                                              6. Zamknięcie obrad.

                                              • rada powiatu
                                               ]]>
                                               1adwa91@as.pl (Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)) Aktualności - powiat Tue, 06 Nov 2018 01:42:49 +0100
                                               Tydzień branży produkcyjnej w PUP http://www.nasza.nysa.pl/6103/tydzien-branzy-produkcyjnej-w-pup.html http://www.nasza.nysa.pl/6103/tydzien-branzy-produkcyjnej-w-pup.html

                                               TydzieD bran|y produkcyjnej - Aktualno[ci  

                                               Tydzień branżowy w powiecie nyskim odbywać się będzie w ramach Europejskich Dni Pracodawców 2018r.

                                               Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na spotkania rekrutacyjne.

                                               TydzieD bran|y produkcyjnej - Aktualno[ci

                                               Informacja: PUP Nysa

                                               • bezrobocie
                                                ]]>
                                                1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Mon, 05 Nov 2018 12:45:00 +0100
                                                Polonia Nysa na zwycięskim szlaku http://www.nasza.nysa.pl/6102/polonia-nysa-na-zwycieskim-szlaku.html http://www.nasza.nysa.pl/6102/polonia-nysa-na-zwycieskim-szlaku.html

                                                 W ostatnią sobotę rozgromili w wyjazdowym meczu Chemika Kędzierzyn-Koźle.

                                                Polonia jest tuż za podium ligowej tabeli. Może się na nim znaleźć już za tydzień. W sobotę zagra u siebie z zajmującym obecnie trzecie miejsce LZS-em Starowice Dolne. Do końca rundy jesiennej pozostały już tylko dwa spotkania.

                                                 fot. Polonia Nysa

                                                Chemik Kędzierzyn-Koźle -Polonia Nysa 1-4 (0-2) : 0-1 Majerski - 12., 0-2 Perkowski - 34., 1-2 Niemiec - 54., 1-3 M. Bajor - 64., 1-4 Ściański - 83.

                                                Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                                • sport
                                                 ]]>
                                                 1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Mon, 05 Nov 2018 12:04:00 +0100
                                                 Kibicujemy Stali http://www.nasza.nysa.pl/6101/kibicujemy-stali.html http://www.nasza.nysa.pl/6101/kibicujemy-stali.html

                                                 Czy Hala Nysa w tym sezonie wciąż pozostanie niezdobytą twierdzą? Wierzymy, że tak. Zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.

                                                 Kibicujemy Stali - Aktualno[ci - Urzd Miejski w Nysie

                                                 Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                                  Urząd Miejski w Nysie

                                                 Authors: Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

                                                 • sport
                                                  ]]>
                                                  1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Mon, 05 Nov 2018 11:29:00 +0100
                                                  Przejażdzka zabytkowym autobusem http://www.nasza.nysa.pl/6100/przejazdzka-zabytkowym-autobusem.html http://www.nasza.nysa.pl/6100/przejazdzka-zabytkowym-autobusem.html

                                                  To będzie nostalgiczna podróż do lat 60-tych ubiegłego wieku, przynajmniej w obszarze motoryzacji. Podróż dosłownie - bo 11 listopada będziemy mogli przejechać się którymś z zabytkowych pojazdów.

                                                  Dwa autobusy - San H100 i Jelcz 272 - będą jeździć po Nysie i zabierać z przystanków chętnych pasażerów. Przejażdżka będzie darmowa, a od kierowcy dostaniemy też pamiątkowe bilety.

                                                  Przeja|dzka zabytkowym autobusem - Aktualno[ci

                                                  *fot. MZK Nysa

                                                  • komunikacja
                                                   ]]>
                                                   1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Mon, 05 Nov 2018 08:50:00 +0100
                                                   OPS w Nysie szuka kandydatów na rodziny wspierające http://www.nasza.nysa.pl/6099/ops-w-nysie-szuka-kandydatow-na-rodziny-wspierajace.html http://www.nasza.nysa.pl/6099/ops-w-nysie-szuka-kandydatow-na-rodziny-wspierajace.html

                                                   ops nysaOPS w Nysie zaprasza do współpracy rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo – wychowawczych. Więcej informacji na załączonym plakacie.

                                                    

                                                   Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie

                                                   • pomoc spoleczna
                                                   • rodzina
                                                    ]]>
                                                    1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 02 Nov 2018 15:28:00 +0100
                                                    70 lat nyskiej gimnastyki http://www.nasza.nysa.pl/6097/70-lat-nyskiej-gimnastyki.html http://www.nasza.nysa.pl/6097/70-lat-nyskiej-gimnastyki.html

                                                    Wydarzenie potrwa dwa dni, a odbędzie się w hali Zespołu Szkół Sportowych przy ul. Bramy Grodkowskiej.


                                                    Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                                    • edukacja
                                                    • sport
                                                    • uroczystosci
                                                     ]]>
                                                     1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 02 Nov 2018 11:57:00 +0100
                                                     Siatkarski Puchar Świata wróci do Nysy http://www.nasza.nysa.pl/6096/siatkarski-puchar-swiata-wroci-do-nysy.html http://www.nasza.nysa.pl/6096/siatkarski-puchar-swiata-wroci-do-nysy.html

                                                     Puchar na pewno wróci do Nysy. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

                                                     Został wykonany w Szwajcarii i waży około 10 kilogramów. Jego waga w kilogramach jest jednak nieistotna przy znaczeniu, jakie ma dla polskich kibiców. - Zobaczyć ten Puchar było moim marzeniem. Teraz się spełniło. - komentuje Pani Róża, która w przeszłości trenowała siatkówkę i nie ukrywa swojego podekscytowania. Wierzy także, że w 2022r. ponownie zostaniemy Mistrzami Świata - Wierzę w to gorąco. Siatkówka to piękny sport, wspaniała energia, a nasi polscy kibice są cudowni.

                                                     https://youtu.be/A7cKdyJwKH8

                                                     Puchar Zwiata wróci do Nysy! - Aktualno[ci

                                                     Puchar Zwiata wróci do Nysy! - Aktualno[ci

                                                     Puchar Zwiata wróci do Nysy! - Aktualno[ci

                                                     Puchar przywiózł do Nysy prezes Opolskiego Związku Piłki Siatkowej Waldemar Kobienia. Trofeum można było dotykać, wziąć na ręce czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Co ważne, prezes OZPS zadeklarował także, że Puchar wróci do Nysy. Stanie się to podczas jednego z meczów naszej Stali (prawdopodobnie jeszcze w tym roku). Jest także szansa, że okazałe trofeum będzie można podziwiać w czasie Finału Pucharu Polski Siatkarek. Przypomnijmy, że Nysa będzie organizatorem tego prestiżowego wydarzenia przez kolejne trzy lata.

                                                     Wydział Administracyjno-Organizacyjny

                                                     • sport
                                                      ]]>
                                                      1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 02 Nov 2018 10:32:00 +0100
                                                      Zmiany w parkowaniu na ulicach Tkackiej oraz ks. Kądziołki w Nysie - Aktualności http://www.nasza.nysa.pl/6095/zmiany-w-parkowaniu-na-ulicach-tkackiej-oraz-ks-kadziolki-w-nysie-aktualnosci.html http://www.nasza.nysa.pl/6095/zmiany-w-parkowaniu-na-ulicach-tkackiej-oraz-ks-kadziolki-w-nysie-aktualnosci.html

                                                      Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy oraz wyznaczone zostaną miejsca do parkowania.

                                                      Postój na wyznaczonych miejscach podlegał będzie konieczności poniesienia stosownych opłat obowiązujących w strefie płatnego parkowania.

                                                      Informacja: Wydział Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa

                                                      • komunikacja
                                                       ]]>
                                                       1adwa91@as.pl (Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)) Aktualności - Nysa Fri, 02 Nov 2018 10:29:00 +0100