Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
środa, 17 listopad 2021 13:37

Wielkie Serca Budowlanki

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Biblioteka szkolna w Zespole Szkół Technicznych w Nysie po raz kolejny przystąpiła do akcji Fundacji Zaczytani.org- zbiórki książek dla małych pacjentów i tworzenia Zaczytanych bibliotek w szpitalach...

Misją Fundacji jest promowanie czytelnictwa i edukacja społeczna. Książka jest wykorzystywana do budowania jakościowych relacji- od relacji z samym sobą, przez relacje w najbliższym otoczeniu, po relacje między całymi społecznościami i instytucjami.

W tym roku miejscem zbiórki jest nyska Galeria Handlowa Dekada. To tutaj uczniowie z klasy 3 BF4 z Zespołu Szkół Technicznych dostarczyli 120 atrakcyjnych, kolorowych bajeczek, które choć na chwilę pozwolą dzieciom zapomnieć o ich zdrowotnych problemach.

Tradycyjnie, akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a uczniowie chętnie angażowali się w akcję pomagania. Książeczki trafią do wybranego szpitala w małej miejscowości.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia była Halina Chowałko, nauczyciel bibliotekarz.

Osobiste podziękowania za tak wspaniały odruch serca skierował do młodzieży Maciej Kwit, Dyrektor Galerii Dekada w Nysie.

Wielkie Serca Budowlanki

Wielkie Serca Budowlanki

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech