Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
czwartek, 09 wrzesień 2021 15:34

Powiat Nyski stawia na pomoc społeczną

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Joanna Burska członek Zarządu Powiatu oraz Jacek Tarnowski naczelnik Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska odwiedzili w czwartek, 9 września, Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie. Spotkanie poświęcone było działalności Zakładu Aktywności Zawodowej oraz usprawnieniu dalszej współpracy...

 

 Spotkanie było również okazją do konsultacji i wymiany doświadczeń, a także powstało kilka świetnych pomysłów, których realizacja pozwoli na dalszy rozwój uczestników ZAZ w Nysie. Zaproszeni goście mieli również możliwość przyjrzeć się wykonywanej przez osoby niepełnosprawne pracy oraz porozmawiać z pracownikami.

Warto dodać, Zakład Aktywności Zawodowej w Nysie to piąty, a jednocześnie najmłodszy ZAZ na Opolszczyźnie. Jest miejscem rehabilitacji społecznej i zawodowej, a także integracji dla osób niepełnosprawnych oraz wykluczonych społecznie. Osoby zatrudnione w zakładzie zdobywają praktyczne umiejętności zawodowe w zakresie krawiectwa, stolarstwa, ogrodnictwa, informatyki, czy opieki nad seniorami, a za swoją pracę otrzymują wynagrodzenie. Uczestnicy ZAZ wykonują usługi dla przedsiębiorców. Szyją torby, pościele.

Zakład Aktywności Zawodowej to niezwykle cenne miejsce rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Co ważne, osoby niepełnosprawne znajdują nie tylko pracę, ale również profesjonalną rehabilitację zawodową, zdrowotną i społeczną.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech