Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
wtorek, 31 sierpień 2021 11:49

Mieszkańcy gminy Głuchołazy podziękowali za plony

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz uczestniczył w dożynkach w Gminie Głuchołazy, które odbyły się w sobotę, 28 sierpnia, w sołectwie Wilamowice Nyskie...

Święto plonów rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą na placu przy Świetlicy Wiejskiej. Zgodnie z tradycją po Mszy Świętej oraz poświęceniu chleba i koron dożynkowych symboliczny korowód przemaszerował przed scenę. Muzycznie korowód prowadziła Orkiestra Dęta z Kamiennika.

MieszkaDcy gminy GBuchoBazy podzikowali za plonyPodczas uroczystości zostały wyróżnione i nagrodzone sołectwa, które przygotowały Korony Dożynkowe. Ponadto organizatorzy docenili także rolników za wysokie wyniki w produkcji rolnej osiągnięte we własnym gospodarstwie rolnym w 2021 roku.

Nie brakowało także okazji do skosztowania lokalnych specjałów. Te przygotowały dla mieszkańców koła gospodyń wiejskich. Dodajmy, że w przyszłym roku organizatorem dożynek będzie sołewctwo Burgrabice.

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech