Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
środa, 28 lipiec 2021 09:38

Taka postawa to wzór do naśladowania!

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz przekazał okolicznościowy medal oraz podziękowania dla mł. asp. Grzegorza Gorskiego, dzielnicowego z Komisariatu w Korfantowie, który w czasie wolnym uratował małżeństwo z płonącego domu...

Starosta podkreślił, że taka postawa jest świadectwem niezwykłej odwagi, a ratowanie życia ludzkiego, przy narażeniu własnego zdrowia to czyn, który zasługuje na najwyższy szacunek i wdzięczność. Ta bohaterska postawa powinna być stawiana za wzór do naśladowania. Dziękujemy!

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w grudniu 2019 roku. Policjant porządkując swoją posesję zauważył dym wydobywający się z okien sąsiedniego budynku i natychmiast rzucił się na pomoc. Okazało się, że na piętrze domu znajduje się kobieta wraz z mężem, który nie jest w stanie samodzielnie poruszać się. Grzegorz Gorski wyniósł mężczyznę, a jego żonie nakazał jak najszybciej opuścić pokój. Następnie wspólnie z innymi sąsiadami rozpoczął akcję gaśniczą.

Taka postawa to wzór do na[ladowania!

Dodajmy też, że kilka dni temu mł. asp. Grzegorz Gorski został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalem za Ofiarność i Odwagę. Takie odznaczenia przyznawane są za szczególne zasługi wobec obywateli i odwagę w ratowaniu ludzkiego życia.

Gratulujemy!

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech