Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
poniedziałek, 05 lipiec 2021 11:03

„Rowerowy zawrót głowy” - pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy za nami!

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Ponad 100 osób wzięło udział w pierwszym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Nysie w ramach realizacji transgranicznego projektu „Rowerowy zawrót głowy”. Licznie zgromadzonych rowerzystów przywitali starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz, członek Zarządu Powiatu Joanna Burska oraz radna Powiatu Nyskiego Grażyna Bortniczuk...

Uczestnicy pokonali trasę liczącą 17 km, która prowadziła malowniczymi ścieżkami doliny Białej Głuchołaskiej. Pogoda, jak i dobre humory dopisały wszystkim uczestnikom, a wyprawa połączyła pokolenia. Wśród rowerzystów byli zarówno kilkulatkowie, spośród których najmłodsi przejechali trasę w fotelikach swoich rodziców, jak również starsze pokolenie. W rajdzie wzięli również goście z Czech. Grupie towarzyszyła na rowerze Joanna Burska członek Zarządu Powiatu. Imprezę zwieńczył poczęstunek oraz pokaz ratownictwa medycznego, a wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali zestawy upominkowe.

Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy za nami!

Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników rajdu! Jesteśmy z Was naprawdę dumni i do zobaczenia na następnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, już 18 lipca. Zapraszamy do zapisywania się! 

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska oraz ze środków budżetu Państwa. Czeskim partnerem projektu jest Miasto Zlaté Hory. Partnerem wydarzenia jest Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL z Głuchołaz.

Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy za nami!

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech