Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
środa, 19 maj 2021 15:26

Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Ponad 16 mln złotych dla siedmiu samorządów– to efekt podpisanych dziś umów na realizację zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg....

Dziś, 19 maja, w Urzędzie Miasta i Gminy w Nysie, wojewoda opolski Sławomir Kłosowski podpisał umowę z siedmioma samorządami na wykonanie inwestycji związanych z budową lub remontem dróg.

Powiat Nyski otrzymał  8 325 511,50 zł, na realizację trzech inwestycji - przebudowę ulicy Aleja Wojska Polskiego w Nysie, przebudowę drogi powiatowej na odcinku Grądy-Starowice oraz przebudowę odcinka drogi powiatowej w miejscowości Włodary.

Podpisanie umów w ramach Rzdowego Funduszu Rozwoju Dróg

✅Gmina Nysa otrzymała 3 523 746,74

  • Przebudowa drogi w Rynku w Nysie

Pisaliśmy o tym już dwukrotnie, teraz formalności zostały dopełnione. Wczoraj podczas spotkania z Wojewodą Opolskim podpisano umowy o dofinansowanie projektów drogowych. Dzięki temu 6 ościennych gmin oraz Starostwo Powiatowe w Nysie zrealizują kilkanaście ważnych inwestycji za ponad 16 milionów złotych.  Łączna wartość środków z RFRD w województwie opolskim to blisko 60 milionów złotych.

Środki na inwestycje pochodzą z Państwowego Funduszu Celowego. Gmina Nysa otrzymała 3,5 miliona złotych dofinansowania na przebudowę drogi w Rynku. Prace mają ruszyć za kilka tygodni. Gmina Nysa rozstrzygnęła właśnie przetarg na remont ostatniej części Rynku. Podpis pod dokumentem złożył Piotr Bobak – Sekretarz Miasta. Prace planowo mają  potrwać do połowy przyszłego roku. Oprócz wykonania podstawowych prac, w sercu miasta pojawi się sporo nowych drzew, nowa fontanna i kilka innych atrakcji. Co ciekawe, w weekendy w miejsce parkingów pojawią się stragany z produktami lokalnymi. Przedsmak możemy poczuć w najbliższą niedzielę, podczas Jarmarku Produktów Lokalnych w Głębinowie. Koszt przebudowy ostatniej pierzei Rynku to ponad 10 milionów złotych.

Podczas spotkania z Wojewodą 7 samorządów otrzymało w sumie wsparcie w wysokości ponad 16 milionów złotych. To kolejne środki na inwestycje, które będą służyły m.in. bezpieczeństwu mieszkańców. – Mam jeszcze lepszą wiadomość, Opolszczyzna może spodziewać się kolejnego wsparcia w wysokości nawet 20 miliardów złotych – mówi Wojewoda Opolski, Sławomir Kłosowski. Wojewoda podkreślał, że w czerwcu odwiedzi wszystkie samorządy, aby ustalić priorytetowe zadania każdej z gmin. Do samorządów mają również trafić środki na budowę tzw. inteligentnych przejść dla pieszych. Woj. Opolskie na ten cel może dostać około 6 milionów złotych.

Rzdowy Fundusz Rozwoju Dróg - jakie gmina dostaBa wsparcie?

Rzdowy Fundusz Rozwoju Dróg - jakie gmina dostaBa wsparcie?

✅Gmina Paczków otrzymała 536 300,33

  • Remont drogi w Trzeboszowicach położonej na działce 850
  • Remont drogi w Unikowicach położonej na działce nr 202
  • Remont drogi położonej w Paczkowie przy ul. Dworcowej na działkach nr 65, 51/2

✅Gmina Prudnik otrzymała 520 674,86

  • Przebudowa ulicy Grottgera w Prudniku

✅Gmina Korfantów otrzymała 1 008 244,59

  • Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Niesiebędowice
  • Przebudowa nawierzchni drogi w miejscowości Piechocice

✅Gmina Biała otrzymała 2 581 400,62

  • Przebudowa drogi gminnej w m. Prężyna
  • Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Krobusz

✅Gmina Lubrza otrzymała 285 123,37

Remont dróg gminnych nr G 107310 O i G 107323 O w Nowym Browińcu

Warto dodać, łączna wartość środków RFRD przeznaczonych na dofinansowanie realizacji inwestycji w województwie opolskim to 58 027 129,22 zł.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech