Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
piątek, 19 marzec 2021 12:17

Wideokonferencja z partnerskim powiatem Mainz-Bingen

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Wymiana informacji na temat sytuacji epidemicznej, kwestie dotyczące dalszej współpracy oraz omówienie bieżących działań, to główne tematy wideokonferencji z udziałem starosty nyskiego Andrzeja Kruczkiewicza, wicestarosty Damiana Nowakowskiego z Dorothea Schäfer starostą Powiatu Mainz – Bingen, z którym Powiat Nyski współpracuje od 2001 roku...

Tematem przewodnim spotkania on-line był koronawirus, a przede wszystkim jego wpływ na rynek pracy, gospodarkę, oświatę oraz kulturę. Podczas wideokonferencji starostowie podsumowali stan pandemii w powiatach, dzieląc się między sobą doświadczeniami związanymi z walką koronawirusem.

Przedmiotem rozmów były również kwestie dotyczące dalszej współpracy,  przede wszystkim z nyską uczelnią PWSZ w Nysie i wymianie studenckiej. Rok 2021 jest też szczególnie ważny dla partnerskich powiatów z uwagi na 20-lecie oficjalnej współpracy. Podczas spotkania dyskutowano o organizacji i upamiętnienia tego wydarzenia. Realizowane już od 20 lat wspólne inicjatywy partnerskich regionów, przyczyniają się do wymiany doświadczeń samorządowych oraz rozwijania przyjaźni. Warto dodać, umowa partnerska pomiędzy powiatem Mainz-Bingen a powiatem nyskim została zawarta dniu 15 czerwca 2001 r. w nyskim muzeum.

Na koniec spotkania, starosta Powiatu Mainz – Bingen Dorothea Schäfer przekazała życzenia świąteczne dla wszystkich mieszkańców Powiatu Nyskiego.

Wideokonferencja z partnerskim powiatem Mainz – Bingen

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech