Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
wtorek, 16 luty 2021 13:58

Starosta spotkał się z burmistrzami i wójtami

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Inwestycje drogowe, sytuacja epidemiczna oraz dowozy szkolne - to główne tematy poruszane podczas dzisiejszego (16.02) Konwentu Starosty, Burmistrzów i Wójtów z powiatu nyskiego...

Spotkanie odbyło się Muzeum Powiatowym w Nysie. Oprócz Andrzeja Kruczkiewicza, starosty nyskiego i Damiana Nowakowskiego, wicestarosty nyskiego wzięli w nim udział samorządowcy – wójtowie i burmistrzowie – z całego powiatu.

Ważnym punktem spotkania było omówienie najważniejszych inwestycji, remontów i inwestycji drogowych zaplanowanych na 2021 rok. Przypomnijmy, że dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, aż 10.3 mln zł zostanie przeznaczone na ważne dla mieszkańców powiatu nyskiego inwestycje. W tym:

4 000 000 zł – budowa Centrum Przesiadkowego w Nysie

3 000 000 zł – kontynuacja prac termomodernizacyjnych w obiekcie Szpitala nr 1 SP ZOZ w Głuchołazach

2 000 000 zł - budowa nowej placówki opiekuńczo-wychowawczej na terenie Powiatu Nyskiego, zapewniającej możliwość opieki i wychowania dzieci w formie pieczy zastępczej

800 000 zł – częściowa termomodernizacja budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Nysie

500 000 zł -prace termomodernizacyjne związane z wymianą stolarki okiennej budynku Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Emila Godlewskiego.

Podczas konwentu poruszono kwestie zadań, jakie samorządy przeprowadzą w ramach funduszu.

Kolejnym tematem była bieżąca sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu nyskiego oraz kwestie związane ze szczepieniami. Dokonano oceny bieżących potrzeb, rozmawiano też o podjętych już działaniach i środkach zabezpieczających.

Uczestnicy spotkania dyskutowali również kwestie związane z funkcjonowaniem aptek na terenie powiatu nyskiego oraz organizacją dowozów szkolnych.

Wyjaśnijmy, konwent jest organizowanym cyklicznie, forum wymiany poglądów pomiędzy poszczególnymi organami samorządowymi. Posiedzenia konwentu odbywają się raz na kwartał, a na spotkaniach poruszane są najważniejsze dla powiatu nyskiego tematy. Uczestnicy spotkania prezentują aktualny stan prac w poszczególnych dziedzinach, plany i perspektywy dalszych działań.

Starosta spotkaB si z burmistrzami i wójtami

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech