Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
poniedziałek, 30 listopad 2020 11:16

Perły Powiatu Nyskiego wręczone najlepszym uczniom

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz z naczelnikiem Wydziału Edukacji i Kultury Kazimierzem Darowskim w auli Carolinum wręczyli „Perły Powiatu Nyskiego”. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną, uroczystości miały skromniejszy charakter. Jednak fantastyczny występ uczniów Carolinum wynagrodził tę sytuację...

Nagroda „Perły powiatu Nyskiego” jest przyznawana za wybitne osiągnięcia, nie tylko z dziedziny nauki, ale również sportu i wolontariatu. Nagrodzeni to wspaniali młodzi ludzie, którzy swoją pracą i zaangażowaniem osiągnęli godne rezultaty.

PerBy Powiatu Nyskiego wrczone!

Do klubu zdobywców „Pereł Powiatu Nyskiego” dołączyli:

PerBy trafi do najzdolniejszych

Najzdolniejsi uczniowie oraz tegoroczni absolwenci szkół prowadzonych przez Powiat Nyski zostali odznaczeni „Perłą Powiatu Nyskiego”. Nagroda jest przyznawana za wybitne osiągnięcia, nie tylko z dziedziny nauki, ale również sportu i wolontariatu.

Konkursowa Kapituła Klubu „Perła Powiatu Nyskiego” w składzie:

  • 1. Andrzej Kruczkiewicz - Starosta Nyski – Przewodniczący Kapituły
  • 2. Bogdan Wyczałkowski - Przewodniczący Rady Powiatu w Nysie
  • 3. Kazimierz Darowski – Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury
  • 4. Martyna Nakonieczny - Dyrektor Zespołu Szkół w Paczkowie
  • 5. Małgorzata Zwardoń –Zgórska - Wicedyrektor w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie
  • 6. Grzegorz Gawryjołek - Nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie.

w tym roku debatowała w trybie zdalnym.

Spośród 13 uczniów zgłoszonych przez dyrektorów szkół, kapituła wyłoniła siedmiu. Decyzją kapituły do klubu zdobywców „Pereł Powiatu Nyskiego” dołączyli (kolejność alfabetyczna):

Zdobywcy „Pereł Powiatu Nyskiego” '2020

Maria Dobrowolska - uczennica kl. II I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Sobieskiego Carolinum w Nysie, za zdobycie tytułu finalistki etapu centralnego Olimpiady Ekologicznej. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów.

Adrian Gąsiorek - tegoroczny absolwent Zespołu Szkół Technicznych w Nysie, za zdobycie tytułu Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych oraz najwyższą w szkole liczbę punktów ze zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów.

Wiktoria Mielniczek - uczennica klasy II I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Sobieskiego Carolinum w Nysie, laureatka trzech Ogólnopolskich Konkursów Historycznych.

Szymon Rębisz - tegoroczny absolwent Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie, za zdobycie tytułu Finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Kinga Szczecińska - tegoroczna absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Sobieskiego Carolinum w Nysie, za zdobycie najwyższej spośród wszystkich maturzystów w powiecie nyskim w roku szkolnym 2019/20 liczby punktów ze zdawanych na egzaminie maturalnym przedmiotów.

Mateusz Szumowski - uczeń kl. II technikum Zespołu Szkół w Głuchołazach, za zdobycie I miejsca w Rundzie Pucharów Polski w łucznictwie i za wcielenie do Kadry Narodowej Polskiego Związku Łucznictwa.

Jakub Talarczyk - uczeń klasy IV Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie, za zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Polski Sztuki Walki ICO K1oraz I miejsca w Mistrzostwach Świata we Włoszech.

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech