Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
środa, 18 listopad 2020 14:10

Koronawirus w odwrocie - ozdrowieńcy w Kopernikach

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

61 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kopernikach wygrało walkę z koronawirusem. - To dzięki naszej szybkiej i zdecydowanej reakcji o zamknięciu placówki – mówi Joanna Burska, członek Zarządu Powiatu Nyskiego....

Decyzję o odizolowaniu DPS w Kopernikach podjęto w Starostwie błyskawicznie, po tym jak na początku listopada stwierdzono u jego podopiecznych i pracowników 18 zakażeń. Dwa dni później mobilny punkt pobrał tam 143 wymazy, a cała placówka została objęta szczególną opieką i nadzorem Starostwa Powiatowego w Nysie.

- Dziś możemy powiedzieć z całą stanowczością, że takie działanie się opłaciło. Aż 61 ozdrowieńców – to informacja, która napawa optymizmem w obliczu otaczającej nas pandemii. Cieszy zwłaszcza to, że wyzdrowiały starsze osoby, seniorzy, których dobro tak bardzo leży nam na sercu – podkreśla Joanna Burska.

Koronawirus w odwrocie. OzdrowieDcy w Kopernikach

Koronawirusa udało się przezwyciężyć w Kopernikach. Pod specjalnym nadzorem są także pozostałe Domy Pomocy Społecznej w powiecie nyskim.

- Na bieżąco, w miarę możliwości dostarczamy tam środki dezynfekcyjne i cały czas monitorujemy sytuację – dodaje Joanna Burska.

Authors: Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech