Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
plcsende
piątek, 15 listopad 2019 14:26

Duży sukces młodych piłkarzy z Głuchołaz

Napisane przez Źródło: Starostwo Nysa (tekst i foto www.powiat.nysa.pl)

100 drożyn w eliminacjach, 24 zespoły w wielkim finale a wśród nich młodzi piłkarze z rocznika 2012 z gminy Głuchołazy z powiatu nyskiego. Mowa o uczestnikach turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. Jego finał odbył się w czwartek, 14 listopada, w......

Mowa o uczestnikach turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”. Jego finał odbył się w czwartek, 14 listopada, w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Reprezentanci naszego powiatu zakończyli turniej na trzecim miejscu.

Oprócz medali i pucharu zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego HATTRICK Głuchołazy wrócili z turnieju z kolejnym piłkarskim doświadczeniem. - Trzeba podkreślić, że poziom drużyn uczestniczących w zawodach był bardzo wysoki, tym bardziej cieszy zajęcie medalowego miejsca. Choć osobiście mam pewien niedosyt, bowiem od zajęcia miejsca drugiego dzielił nas zaledwie jeden punkt – mówi Grzegorz Komar trener piłkarzy z Głuchołaz.

Dodajmy, że w wielkim finale turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup” zagrali także zawodnicy UKS HATTRICK Głuchołazy z rocznika 2010. Starsza drużyna w swojej kategorii uplasowała się na dziewiątym miejscu.

Dużą atrakcją i ogromną niespodzianką dla wszystkich piłkarzy i piłkarek uczestniczących w turnieju było spotkanie z Jerzym Dudkiem, gościem specjalnym finału. Ten wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej i zwycięzca Ligi Mistrzów z 2005 roku, były bramkarz Liverpoolu i Realu Madryt przeprowadził z zawodnikami rozgrzewkę. Nie zabrakło również okazji do rozmowy i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Udział w tak prestiżowym i dużym turnieju to wyróżnienie dla zawodników, ale jednocześnie ogromna dawka emocji (w tym stresu). Dlatego gratulacje należą się dla wszystkich piłkarzy, ich trenerów i rodziców, którzy wspierali swoje pociechy.

Na koniec dodajmy, że piłkarze z Głuchołaz już zapowiedzieli swój udział w kolejnej, III edycji turnieju „TAURON Energetyczny Junior Cup”.

Zwycięzcy TAURON Energetyczny Junior Cup 2019

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech