Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu

Minister MSWiA wyróżnił młodych bohaterów

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński wręczył, za bohaterską postawę dzieci, medal „Młodego Bohatera” Karolinie Ładzie z Jasienicy Górnej oraz Denisowi Korzeniowskiemu z Praszki. Przypomnijmy...

Przypomnijmy, Karolina uratowała 70-letniego mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Natomiast Denis jako pierwszy zauważył pożar w domu wielorodzinnym i zaalarmował o tym wszystkich mieszkańców. Dzięki jego szybkiej reakcji nikomu nic się nie stało.

– Karolina i Denis są najlepszym dowodem na to, że nie wiek czy mundur decydują o tym, kto jest bohaterem, ale mężne serce, przytomność umysłu i wychowanie. Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat. Wy uratowaliście takich światów kilkanaście – powiedział minister Joachim Brudziński wręczając medale.

Uroczystość odbyła się w poniedziałek, 18 marca, w Urzędzie Wojewódzkim w Opolu. Młodzi bohaterowie z Opolszczyzny – poza medalem z rąk ministra, otrzymali także upominki od wojewody opolskiego Adriana Czubaka oraz słodycze przekazane przez Grupę Otmuchów.

Akcja „Młody Bohater” to zapoczątkowana w 2016 r. inicjatywa MSWiA, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Medale „Młodego Bohatera” są wręczane dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Dotąd Medale „Młody Bohater” trafiły do ponad setki dzieci i młodzieży. Dla przypomnienia, w roku 2017 wyróżnieniem tym uhonorowano postawę Jakuba, nastolatka z powiatu oleskiego, który uratował życie topiącemu się mężczyźnie.

Czytaj więcej na: www.opole.uw.gov.pl >>

 

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech