Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu

Dobiega końca remont i modernizacja poddasza w domu jednorodzinnym, na który Zarząd Powiatu Nyskiego reprezentowany przez Starostę Czesława Biłobrana udzielił funkcjonującej od 6 lat niezawodowej rodzinie zastępczej pożyczkę....

Wsparcie finansowe starosty nyskiego miało na celu pomoc w pozyskaniu dodatkowej powierzchni mieszkalnej niezbędnej do poprowadzenia rodzinnego domu dziecka.

Obecnie prowadzący Rodzinny Dom Dziecka, oprócz wychowywania piątki własnych dzieci, opiekują się szóstką dzieci umieszczonych w ramach pieczy zastępczej w wieku od 2 do 16 lat. Docelowo w Rodzinnym Domu Dziecka opiekę i bezpieczeństwo znajdzie ośmioro dzieci.

Uruchomienie kolejnego Rodzinnego Domu Dziecka jest potwierdzeniem konsekwentnej realizacji strategii Powiatu Nyskiego w obszarze opieki nad dzieckiem i rodziną. W sferze zapewnienia całodobowej opieki dzieciom od wielu lat nacisk kładzie się na rodzinne formy pieczy zastępczej. Dzięki tej strategii dzieci z naszego Powiatu, które nie mają możliwości wzrastania w rodzinie biologicznej, dostaną szansę spokojnego dzieciństwa w pieczy zastępczej.

Nowo powstały Rodzinny Dom Dziecka posiada bardzo dobre warunki lokalowe spełniające wszelkie standardy opieki i wychowania dla tak licznej gromadki dzieci. Dom jest naprawdę duży, przestronny, posiada duże podwórko z placem zabaw i jest zlokalizowany w spokojnej miejscowości, co też ma duże znaczenie dla dzieci.

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech