Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
wtorek, 29 maj 2018 11:32

50 lat przedszkola w Białej Nyskiej

26 maja przedszkole im. Marii Kownackiej w Białej Nyskiej obchodziło 50-lecie istnienia placówki. Na tę okazję kadra pedagogiczna przygotowała piknik rodzinny wraz z uroczystą akademią....

Występy artystyczne dzieci umiliły czas przybyłym gościom oraz rodzicom. Pięknymi wierszykami najmłodsi, ubrani w stroje ludowe przybliżyli historię placówki oraz podziękowali byłej i obecnej kadrze pedagogicznej.

Dyrektor Mariola Giera złożyła szczególne podziękowania na ręce Burmistrza Piotra Bobaka, doceniając pomoc w funkcjonowaniu jednostki oraz wkład w rozwinięcie zaplecza szkolno-przedszkolnego, w tym m.in. nową kuchnię. Wśród zaproszonych gości znalazł się dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Adam Fujarczuk, była kadra pedagogiczna przedszkola w Białej Nyskiej oraz dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

image

image

26 maja to również Dzień Matki, z tej okazji Burmistrz Bobak i pani dyrektor złożyli wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia i podziękowali za trud włożony w wychowanie tak wspaniałych pociech.

Dla upamiętnienia tak ważnego wydarzenia wkopano kapsułę czasu zawierającą życzenia dla przyszłych pokoleń oraz drobne przedmioty z obecnych czasów.

Po części oficjalnej rozpoczął się wielki piknik rodzinny, na którym można było spróbować domowych wypieków, oglądnąć stare fotografie w przygotowanej galerii wspomnień, a także skorzystać z wielu innych atrakcji.

image

image

Wydział Administracyjno-Organizacyjny

Ostatnio zmieniany wtorek, 29 maj 2018 22:57
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech