Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
czwartek, 15 luty 2018 15:27

Powstaje sala gminastyczna w Niwnicy

Budowa sali gimnastycznej przy szkole w Niwnicy ruszyła pełną parą. Na tę inwestycję mieszkańcy miejscowości czekali od wielu lat.  ...

Już wkrótce dzieci z Niwnicy będą cieszyć się nową salą gimnastyczną. Powstanie dwukondygnacyjny budynek, częściowo podpiwniczony, bezpośrednio połączony z budynkiem szkoły. Będzie składał się z sali sportowej, dwóch szatni wraz z zapleczem oraz  dwóch pomieszczeń dydaktycznych.

image

Sala umożliwi prowadzenie wszelkich rozgrywek halowych. Dzieciaki będą mogły grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, piłkę ręczną, a także sprawdzić swoje umiejętności w unihokeju i badmintonie. Sala będzie także miejscem do uprawiania królowej sportu ? lekkoatletyki.

Część pieniędzy na tę inwestycję Gmina Nysa pozyskała z Ministerstwa Sportu. Dodajmy także, że już w przyszłym roku rozpocznie się budowa sali gimnastycznej w Goświnowicach.

imageimage

Łukasz Bressa

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 luty 2018 23:19
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech