Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
poniedziałek, 03 lipiec 2017 15:51

Nagroda dla Hajduk Nyskich wręczona

Napisane przez Źródło: UMiG Nysa (tekst i foto www.nysa.eu)

Hajduki Nyskie zajęły pierwsze miejsce w konkursie na "Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi w Powiecie Nyskim na 2017 r.”....

W konkursowe szranki stanęło 76 sołectwa z całego powiatu. Poczas oceny brana pod uwagę była aktywność mieszkańców wsi oraz stowarzyszeń, inwencja społeczności lokalnej, organizacja imprezy oraz podtrzymywanie lokalnych tradycji.

Tradycje Hajduk są pielęgnowane między innymi poprzez Święto Gruszy, które nawiązuje do najstarszego drzewa tego gatunku w Polsce.  

Jacek Czuchraj – sołtys Hajduk Nyskich mówi, że nagroda jest zasługą samych mieszkańców. – Nie ma żadnych problemów, żeby ludzie chcieli się angażować w różne prospołecznie przedsięwzięcia.

Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali odbywającej się w ramach Święta Gmin Powiatu Nyskiego, gdzie stowarzyszenia mogły zaprezentować swoje lokalne wyroby.

image

image

Wydział Rozwoju Polityki Społecznej 

Komórka Komunikacji i Organizacji Pracy

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech