Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu

Warsztaty edukacji ekonomicznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

W dniach 5-9 czerwca br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie uczniowie dwóch szkół ponadgimnazjalnych powiatu nyskiego, wezmą udział w 15-godzinnych warsztatach edukacji ekonomicznej w ramach projektu „Innowatorium....

Tydzień przedsiębiorczości”. Wydarzenie pod patronatem Starosty Nyskiego.

Warsztaty, w których udział wezmą uczniowie Zespołu Szkół w Głuchołazach oraz Zespołu Szkół w Paczkowie, realizowane są jako jedna z akcji ogólnopolskiej Olimpiady Przedsiębiorczości.

Celem projektu jest zainspirowanie młodych ludzi do samodzielnego pogłębiania wiedzy z zakresu ekonomii oraz zarządzania, zainteresowanie ich kierunkami ekonomicznymi, pokazanie im praktycznych zastosowań wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. Prowadzący – czynni zawodowo doktoranci – podzielą się z młodzieżą także swoimi doświadczeniami zawodowymi.

Organizatorem warsztatów, jak i Olimpiady, jest Fundacja Promocji  i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, którą tworzy pięć uczelni ekonomicznych: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Program warsztatów składa się z 5 stałych bloków tematycznych: strategie przedsiębiorstw, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi, miękkie elementy zarządzania, finanse.

Podczas jednotygodniowych warsztatów, każdy dzień warsztatowy poświęcony będzie innemu obszarowi.

Realizację projektu wspierają: Narodowy Bank Polski oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

image

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech