Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu

Konkurs na najpiękniejszy ogród w regionie

Zarząd Województwa Opolskiego już po raz kolejny ogłosił konkurs „Bioróżnorodne Opolskie”, w którym jedną z kategorii jest „Opolskie kwitnące”, czyli bioróżnorodne, kwietne zagospodarowanie województwa opolskiego....

Zadaniem konkursu jest zbudowanie pozytywnego wizerunku województwa opolskiego jako regionu pięknego, zadbanego, czystego, wygodnego do bycia i życia, a także propagowanie idei zmierzającej do ochrony siedlisk trzmiela. Tym samym konkurs umożliwi ukazanie bogactwa przyrodniczego środowiska związanego z życiem trzmieli i siedlisk z nim związanych.  Konkurs w swym założeniu ma zachęcić mieszkańców do rozpowszechnienia idei nasadzeń roślin miododajnych, a także dać im możliwość bezpośredniego wpływu na wygląd estetyczny okolicy, wzmacniając dodatkowo poczucie przynależności do danej społeczności lokalnej.

W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy regionu, właściciele ogrodów prywatnych i ogródków działkowych oraz właściciele obiektów i terenów użyteczności publicznej. Do udziału zapraszamy wszystkich dbających o swoje środowisko poprzez ukwiecenie i ukazanie bogactwa zasobów bioróżnorodności na terenie województwa opolskiego.

Konkurs realizowany jest w ramach Projektu „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych oraz promowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie bioróżnorodności w Województwie Opolskim” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 - 2020.

image

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech