Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu

Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej '2017

W piątek, 7 kwietnia, został przeprowadzony Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Finał zorganizowano w Gimnazjum w Korfantowie....

 

W Gimnazjum w Korfantowie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom", które wyłoniły reprezentantów powiatu nyskiego na eliminacjach wojewódzkich.

Turniej ma na celu popularyzowanie wśród młodzieży postaw społecznych i zachęcenia jej do zainteresowania się sprawami bezpieczeństwa, kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu nyskiego, którzy zdobyli najlepsze wyniki w eliminacjach gminnych. Ogółem udział wzięło 23 uczniów. Eliminacje powiatowe składały się z dwóch etapów: pisemnego testu oraz finału ustnego. Zwycięzcami Powiatowego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zostali:

Szkoły podstawowe:

1 miejsce – Remigiusz Michna - gmina Nysa

2 miejsce – Jakub Sękowski - gmina Nysa

3 miejsce – Katarzyna Dyl - gmina Korfantów

Szkoły gimnazjalne:

1 miejsce – Jakub Tusz - gmina Skoroszyce

2 miejsce – Krzysztof Rojek - gmina Korfantów

3 miejsce – Julia Krupska - gmina Korfantów

Szkoły ponadgimnazjalne:

1 miejsce – Agnieszka Wróblewska - gmina Nysa

2 miejsce – Krzysztof Dżugaj - gmina Nysa

3 miejsce – Klaudia Kmuk - gmina Nysa.

Nagrody laureatom wręczyli: Alina Baran członek Zarządu Powiatu Nyskiego, Janusz Wójcik burmistrz Korfantowa  oraz Stanisław Czepiel wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP.

Osoby, które zajęły dwa pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych będą reprezentowały powiat nyski w eliminacjach na szczeblu wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 28 kwietnia, w Gogolinie.

Uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech