Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
piątek, 13 styczeń 2017 15:49

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie przestaje grać. To już 25 raz tysiące wolontariuszy w całym kraju będą zbierać do puszek pieniądze, które następnie przeznaczone zostaną na wsparcie dla medycyny, szczególnie tej od której zależy zdrowie dzieci....

Pieniądze będą zbierane dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ciągu 24 lat Fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie dla szpitali ponad 720 mln złotych. Rekordowy pod względem ilości zebranych pieniędzy był ostatni, 24. Finał. Zgromadzono wtedy 72 mln 696 tys. 501 złotych. 

25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończy się 15 stycznia 2017 roku o godz. 20. W największych polskich miastach rozbłyśnie wtedy tradycyjnie "Światełko do nieba", czyli specjalny pokaz sztucznych ogni.

">

Wicestarosta nyski Piotr Woźniak zaprasza do udziału w 25. finale WOŚP.

Jak wesprzeć WOŚP już dziś?

Działa już kilkanaście metod wsparcia 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Sprawdźcie, jak możecie już dziś dołączyć do Orkiestry i przekazać datek na rzecz WOŚP! Jest to możliwe bez wychodzenia z domu, ale także robiąc zakupy lub korzystając z usług w miejscach, które ustawiły u siebie skarbony stacjonarne 25. Finału WOŚP. Możliwości wsparcia działań WOŚP!

Wydarzenia organizowane przez sztaby 25. Finału WOŚP

25 finał WOŚP w Paczkowie

25 finał WOŚP w Nysie

25 finał WOŚP w Głuchołazach


Nysa tradycyjnie także przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał wydarzenia zostanie zorganizowany w Nyskim Domu Kultury. Nie zabraknie tańca, śpiewu i dobrej zabawy dla całych rodzin. Wystąpią m.in. podopieczni Wytwórni Działań Kreatywnych Laury Kropińskiej, uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej Romana Gila czy Seniorzy z zespołu Finezja.

Oprócz tego będzie można obejrzeć pokaz tańca z mieczem a gwiazdą główną będzie zespół BoW. Występujący od 2012 roku duet grający m.in. alternatywny pop zdobył wiele nagród i wyróżnień, także poza granicami naszego kraju. 

image  

 Oczywiście poza wydarzeniami artystycznymi najważniejsze będą zbiórka i licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie dzieci oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Wydarzenie tradycyjnie zwieńczy Światełko do nieba. 

Ostatnio zmieniany niedziela, 19 luty 2017 02:10
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech