Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator   Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Welcome to Nysa i powiat nyski, aktualności i nyski informator Powered By GSpeech
Z powiatu
środa, 19 październik 2016 17:37

My, pierwszaki z ? Goświnowic

Napisał

?My się szkoły nie boimy, choć tu praca czeka nas?? ? tak, w dniu 14.10.2016 r.  recytowali wierszyk uczniowie kl. I w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Goświnowicach, którzy w czasie uroczystej akademii zostali pasowani na uczniów kl. I i włączeni do społeczności uczniowskiej.


Na widowni licznie zasiedli rodzice i krewni pierwszoklasistów oraz społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie kl. II-VI i pracownicy administracji. Raz po raz wokół błyskały flesze, a było co utrwalać! Pierwszaczki, w scenerii kolorowej, pięknie wykonanej przez rodziców scenografii zaprezentowali program artystyczny, do którego zostali przygotowani przez wychowawczynię kl. I mgr Ł. Dachowską. Wszyscy uczniowie kl. I stanęli na wysokości zadania i wzorowo zdali swój pierwszy egzamin, a występem potwierdzili, że oprócz niezbędnej wiedzy są również wspaniałymi aktorami.

image

 image

 Ceremonia ślubowania i pasowania wielkim ołówkiem wszystkich pierwszoklasistów przez dyrektora placówki mgr G.Sowę, dopełniła uroczystość. Dzieciom wręczono okolicznościowe akty pasowania i rogi obfitości z życzeniami, by ich życie szkolne było tak słodkie, jak smak delicji w rożkach. Uroczystość zakończyły gratulacje i prezenty dla małych bohaterów dnia oraz tradycyjne posadzenie przez nich na terenie szkoły zielonego drzewka. 

image

 image

 Jedyny taki - niezwykły dzień - z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci, rodziców i społeczności szkolnej.

                                             opracowała Ł. Dachowska

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 listopad 2016 22:15
Kliknij na głośnik, a odczytam tekst! Powered By GSpeech